Уигън 0-1 Шефилд Уензди Оценки на играчите:централните защитници впечатляват

Победител на мрежите на Уолъс – mirror.co.uk

В заклета афера в Западен Ланкашир, добрата защита от Шефилд Уензди и ударът от първото полувреме на Рос Уолъс им спечелиха с 1-0 над Уигън. Но как се оцениха играчите от двата отбора?

Уигън Атлетик

Якоб Хаугаард - нямаше какво да прави от двете страни на вратата на Уолъс точно преди полувремето, с което може би щеше да се справи по-добре. 4

Калъм Коноли – няколко добри ръна напред през първото полувреме и изравнител, спорно отсъден в офсайд. Малко лек. 6
Дан Бърн – една страхотна защитна работа, за да спре бягането на Сасо. Командващ навсякъде. 9
Джейк Бъкстон – допусна два евтини корнера, които дадоха на Сряда малко насърчение точно преди гола им. Иначе здрав дисплей. 7
Стивън Уорнок – липсваше темпото на 35, за да осигури атакуваща заплаха с ограничена способност за подаване. Не е тестван толкова в отбрана, но е поставен на смяна. 5

Дейвид Пъркинс – понякога се опитваше да работи повече, отколкото тялото му позволяваше. Технически ограничен и се бори да изключи Рич и Пудил в последните етапи на първото полувреме. 3
Максимална мощност – тихо първо полувреме. Стана по-ангажиран през второто полувреме, без да произвеждат твърде много. 4
Шон Макдоналд – бори се усилено и свърши добра работа по прикритието, но даде топката твърде евтино. 5
Сам Морси – неговото хладнокръвие и задържане на топката в противниковата половина бяха от ключово значение за контролираните първите 35 минути на Уигън. Натисна по-нагоре на терена от Григ от време на време и принуди спасяването на Haugaard в началото на второто полувреме. 7
Майкъл Джейкъбс – работи усилено и принуди Хънт както към лошо разпределение, така и назад на терена. Поставете няколко добри кръста, включително един за заглавката на Weir. 6

Уил Григ – невинна работна норма, но получила малка подкрепа и липсваше темпото или силата да компенсира. 4

Омар Богл (на 67) – изглеждаше да разтегне защитата в сряда повече от Григ. Ако Уигън играе по-резки топки отзад за Богъл, отколкото тази вечер, той би могъл да даде голям принос. 7
James Weir (на 67) – добави сурова енергия и натисна високо на терена. Насочи се от кръста на Яков. 7

Шефилд Уензди

Кейрън Уестууд – непроверено, не спасява Морси в началото на второто полувреме, което го кара да се нуждае от лечение. Често с копита топката, не е тактика, която играе за силните страни на Родос и Форестиери. 6

Джак Хънт – не се качи на терена и отдаде топката под малък натиск. 3
Винсент Сасо – атакува повече от Хънт. Подбуди първия заплашителен момент в сряда с мародерско бягане в наказателното поле и често стъпваше в противниковата половина. В един или два пъти, когато раздава топката, той задържа добре позицията си и облекчи опасността. 8
Глен Лоуунс – имаше един момент, в който можеше да направи повече, за да спре бягането на Морси и удара отблизо. Иначе властен навсякъде. 8
Даниел Пудил – постави едно-две прилични центрирания в последните етапи на първото полувреме. Можеше да се защитава с повече усърдие, но слабостите рядко бяха разкрити. 5

Рос Уолъс – изигра Сасо в наказателното поле и се хвана за удара на Роудс за гола. Като изключим този период от 15 минути преди полувремето, той беше в периферията на играта. 4
Бари Банан – тихо първия половин час, след което бавно нарасна в играта, оркестрираща игра отляво. Прилично второ полувреме, но не заслужаваше играч на мача над четирима силни централни защитници. 6
Дейвид Джоунс – лошо подаване и някои необмислени предизвикателства, за което имаше късмета да не бъде наказан от рефера. Хътчинсън трябва да си върне мястото на тези доказателства. 4
Адам Рич – най-живият атакуващ играч в сряда през първото полувреме и играта му отляво беше ключът към най-доброто им заклинание. Крайният продукт на Reach беше смесен, стреля доста след прекъсване на второто полувреме на Макманаман. 5

Джордан Роудс – през по-голямата част от първото полувреме, той беше тормозен от Бъкстон и не успя да контролира дългите топки. Макар че, той удари диагоналния пас на Сасо за гола на Уолъс. 4
Фернандо Форестиери – анонимен навсякъде. Най-големият тест за Уестууд дойде, когато Феси даде топката на Морси в опасна зона. Слаба игра в слаб сезон. 2

Калъм Макманаман (на 56) – едно прилично бягане, преди да отпусне топката за удар на Рич. Други положителни страни... той беше човек на мача във финала на ФА Къп, не знаеш ли 5