Кристъл Палас срещу Уотфорд:Ийгълс завиват зад ъгъла?

Сахо страхотно подписване – theguardian.com

Кристъл Палас има недовършена работа с Уотфорд. В първия мач на Сам Алардайс, който отговаря в обратната среща, неговата страна се радваше на впечатляващо първо полувреме, поемайки заслужена преднина чрез удара на Йохан Кабайе. Те можеха да удвоят преднината си след почивката, но Кристиан Бентеке пропусна точния удар, така че когато Трой Дийни отбеляза своя, играта приключи цялата квадратура.

„Орлите“ загубиха шест от следващите седем мача в лигата. Изглеждаше окуражаващо, но безплодните изпълнения бяха придружени само от тежки поражения, особено срещу Уест Хем и дъното на таблицата Съндърланд. Напредъкът под „Големия Сам“ беше по-бавен, отколкото биха искали, но поредните победи за първи път от септември дават признаци на насърчение.

И двете победи над Мидълзбро и Уест Бром са нулеви, което изглежда важно, като се има предвид, че Palace спечели само два мача на нула през 2016 г.! Тази цифра е три за Уотфорд, които изглеждаха съмнително в отбрана след пристигането на старши треньора Уолтър Мазари през лятото.

Те допуснаха четири гола срещу Саутхемптън при поражение с 4-3 последния път и все пак, може да се твърди, че Heurelho Gomes не е имал лоша игра. Той допусна грешка за третия гол на Светците, но също така направи няколко страхотни спасявания, които осигуриха малка разлика от поражението.

Основният проблем на Уотфорд беше неуспехът да откаже място в последната третина. Гледайки раздела Позиции на играчите на WhoScored, Хосе Холебас действаше като ляв бек, дори ако иначе отборът е изграден като 4-4-2. Контузията на Дарил Джанмаат не помогна, защото Юнес Кабул няма темпото да играе като десен бек или десен централен защитник, особено когато мъжът точно пред него е M'Baye Niang, форуър по сделка.

Нианг показа проблясъци на това, което може да направи, когато е отдясно на предната тройка, като играта, която имаше срещу Бърнли с 10 човека. Същото може да се каже и за бързото, остър и умел напред Isaac Success, който се бори за стартове поради различни причини, включително контузия. Това е съдба, която преживя и мощното крило Нордин Амрабат, който изглеждаше заплашително отдясно през първите четири месеца на кампанията.

Основните крила на Кристъл Палас на Уест Бром миналия аут бяха голмайсторите от второто полувреме Уилфрид Заха и Андрос Таунсенд, последният преминава почти по дължината на терена, за да вкара гол. В другия край, Мамаду Сахо е постоянно присъствие на централния защитник, сформиране на добро партньорство с Джеймс Томкинс.

Уотфорд не е имал лош сезон, но остава склонен да раздава лоши голове, докато дворецът започна да се стяга.

Присъдата на Футболната лаборатория: 2-1
Съвет за залагане: Заха ще бъде последният голмайстор при 7/1