Кристъл Палас 3-0 Арсенал Рейтинг на играчите:Играч на отбора Таунсенд

Миливоевич празнува с Бентеке – mirror.co.uk

Голове от Андрос Таунсенд, Йохан Кабайе и Лука Миливоевич дадоха на Кристъл Палас зашеметяваща победа с 3:0 над Арсенал – но какво научихме от мача?

Кристъл Палас

Уейн Хенеси – спаси усилията на Елени и удара с глава на Габриел през първото полувреме. Добро разпространение. 7

Джоел Уорд – позволи на Монреал да го надмине няколко пъти през първото полувреме, но иначе беше стабилен. 7
Мартин Кели – едно отлично изчистване в наказателното поле на 6 ярда от центриране на Белерин от първото полувреме. Няколко добри защитни удари с глава. 8
Мамаду Сахо – показа голяма смелост, за да блокира усилията на Санчес през първото полувреме в властна игра. 9
Джефри Шлуп – запази мълчание на Уолкът в дисциплинирана демонстрация. Един път преди полувремето даде топката в опасна зона. 7

Джейсън Пънчън – асистира на Таунсенд за откриването. Игра по-дълбоко от обикновено очакваното, но свърши работа за отбора. 7
Лука Миливоевич – направи няколко добри засечки и отказа пространство пред защитата, принуждавайки Йозил да далече от опасните зони, които обича да заема. Взе добре дузпата. 9
Йохан Кабайе – той винаги е бил способен на тази супер техника за секундата на Palace, но Кабайе също се бореше безмилостно без топката. 9

Уилфрид Заха – се наслади на прекрасно второ полувреме, в което победи Монреал за забавление. Накарайте Кабайе за второто. 8
Кристиан Бентеке – използва своята сила и умно позициониране, за да спечели въздушни топки от удари на Хенеси, което го прави добра фокусна точка. Оценката можеше да бъде по-висока с повече темп и по-добра стрелба. 7
Андрос Таунсенд – участва и в трите гола, включително да вкара първия и помогна на Шлуп да запази мълчание на Уолкът. Страхотно завършено изпълнение. 10

Джеймс Макартър (на 74)
Матьо Фламини (на 82)
Деймиън Дилейни (на 88)

Арсенал

Емилиано Мартинес – добри първи 10 минути, след това изхвърли топката ненужно от игра и загуби всякаква увереност. Отсъди дузпа за трети гол. 2

Хектор Белерин – няколко негови центрирания изискваха изчиствания от последния ров и той пропусна воле отзад. Лошо представяне, но не заслужаваше да бъде освикан, след като се изправи пред гостуващи фенове. 4
Шкодран Мустафи – не можа да спечели нито един от мачовете, за които е ходил. Загуби цялата увереност, когато се защитаваше по-рано през сезона. 2
Габриел Паулиста – неговата нерешителност струваше на Арсенал в началото. Един удар с глава от първото полувреме изискваше просто спасяване от Hennessey. 3
Начо Монреал – няколко прилични серия от първото полувреме при свързване със Санчес, но той беше последователно побеждаван от Заха през второто полувреме. 3

Гранит Джака – единственият му добър пас беше топка от кръстосано поле за удар на Уелбек. Не осигури необходимата агресия. 2
Мохамед Елнени – с двама седнали полузащитници, Арсенал нямаше трети играчи, желаещи да влязат в последната третина. Ударът на Елнени в осмата минута доведе до добро спасяване от Хенеси. 2

Тео Уолкът – анонимен през цялата си 69-минутна изява. 1
Месут Йозил – просто не изглеждаше заинтересован. Арсенал трябва да добави повече темпове в централните зони. 1
Алексис Санчес – три разумни удара от първото полувреме, няколко добри топки за Монреал и второ полувреме центриране на Белерин. Никъде близо до обичайните му стандарти, но все пак най-добрият играч на Арсенал. 5

Дани Уелбек – гладен за служба, единственият му момент идва в импровизиран, тесен ъгъл през първото полувреме. 2

Арън Рамзи (на 59) – Маклинток, Адамс, Виейра… Арън Рамзи? Фактът, че един заместник беше най-добре поставен да поеме капитанството през последните 20 минути, е доста показателен. 4
Оливие Жиру (на 60) – Спечели няколко удара с глава, но никой от съотборниците му не залагаше на пространството. 6
Алекс Окслейд-Чембърлейн (на 69) – изглеждаше блестящо в краткото си заклинание и може би трябваше да започне. 6