Ексетър срещу Акрингтън:още един трилър в магазина?

Трябва ли Кларк да започне за Стенли? – accringtonobserver.co.uk

Тези отбори направиха няколко добри игри през последните години. Имаше трилър с пет гола в Crown през ноември 2014 г., като Ексетър спечели с 3-2 с няколко отлични далечни удара.

10 месеца по-късно, Accrington Stanley спечели същия мач с 4-2. Те доминираха в 15-минутните периоди от двете страни на полувремето, всеки ги вижда, че прави 90-секунден двоен залп. Началният и заключителен период от половин час обаче бяха вълнуващи и Ексетър заплаши да преобърне дефицит от четири гола, макар че в крайна сметка се оказа твърде късно.

Лий Холмс беше най-добрият играч на гърците този ден, но не е играл за клуба от декември поради контузия на глезена. за щастие, Холмс не е един от 10-те контузени играчи, както беше по-рано в кампанията. По равно, важността на неговото възстановяване е донякъде смекчена от формата на Оли Уоткинс и Дейвид Уилър.

Уоткинс отбеляза с добър удар миналата седмица в Хартълпул, като голяма част от тази игра виждат Ексетър като по-видна страна. Късното завръщане на домакините обаче означаваше поражение с 3-1, което беше още по-трудно за изпълнение от дузпа, която не беше дадена при ниво на резултата.

Акрингтън Стенли се справи доста трудно в Челтнъм през януари, с спорен червен картон и голям пропуск през второто полувреме при 1-0 определящите моменти в евентуална загуба с 3-0. Оттогава те реагираха добре, но само с едно поражение на осем, въпреки че играеше шест от първите десет през това време.

Последният им излет отбеляза победа с 1-0 над Барнет. Това не беше най-доброто им представяне, но те се защитаваха добре през цялото време с Мати Пиърсън и Марк Хюз, упорити отзад. Отново пригодният Шон МакКонвил се върна в отбора за сметка на атакуващия широк играч Джордан Кларк, който може би нямаше късмет да бъде изпуснат.

Комплектите на бившия футболист на Шрусбъри поставиха и двата гола при равенството 2-2 с Уикомб и впоследствие той показа прилично 28-минутно представяне извън пейката срещу Барнет, удари стълба късно. Тази победа беше едва четвъртата срещу опозиция в долната половина за Стенли, които са склонни да процъфтяват срещу по-добрите отбори, свидетелстват от впечатляващите им бягания на купата през този мандат.

Ексетър твърдо се разчита за място в плейофите, но не бива да подценяват своите посетители от специалист по големия дивеч.

Присъдата на Футболната лаборатория: 1-1
Съвет за залагане: Accrington или равенство 8/11