Милтън Кейнс Донс 1-0 Ексетър Сити Шест неща:Тисдейл побеждава стария клуб

Пол Тисдейл – bbc.co.uk

Новият мениджър на MK Dons Пол Тисдейл наблюдава победа с 1:0 над бившия клуб Ексетър Сити благодарение на дузпата на Кийран Агард от второто полувреме, след като Дийн Мокси беше изгонен. Ето шест неща от играта.

Кейги първо полувреме

Беше трудно първо полувреме, което MK Dons може би засенчи; те спечелиха няколко свободни удара около наказателното поле, с един на 18 минути, когато Дийн Люингтън форсира спасяването от Кристи Пим. Най-ярката искра на домакините беше Алекс Гилби, през когото премина почти цялата им най-добра игра; уважавания халф набра пространство и, на половин час, развихри Кирън Агард, който се обърна на ръба на кутията, за да плъзне удара си широко. За да създадете повече, екипът на Бъкингамшир може би се нуждаеше от повече мъже напред в подкрепа на Гилби, плюс нападателите Роби Симпсън и Агард, което може би беше трудно с вероятно само един друг атакуващ играч в единадесетте; че като защитник Калъм Бритайн, който понякога се свързваше добре с широкия централен защитник Джордж Уилямс.

Трик на Холмс

Лий Холмс не е имал най-лесното време с контузия през предишните години, но той е много сръчен играч за ниво Втора лига и изглеждаше най-добрият атакуващ играч на Ексетър през първото полувреме. Широкият мъж често озадачаваше Дийн Люингтън, на които му липсваше темпото да затвори с някаква увереност и на моменти трябваше да бъде спасен от отличния Бейли Каргил. Холмс се приближи с къдрене, усилие с ляв крак, което прелетя точно встрани от далечната греда, но The Grecians не смущаваше Лий Никълс. По-голямата част от подхода на отбора на Девън се състоеше от обнадеждаващи пънтове срещу Джейдън Стокли; докато въздушното майсторство на нападателя обикновено му позволяваше да осъществи първоначалния контакт с топката, той често е бил превъзхождан и следователно не винаги е бил в състояние да го използва, за да въведе другите в игра с някаква точност.

Още драма на Breakspear

Чарлз Брейкспир беше реферът, който изгони двама играчи на MK Dons, когато те, невероятно, победи Питърбъро с 1:0 миналия сезон. Той обаче частично успя да им компенсира тук:Дийн Мокси беше изгонен за втори жълт цвят, след като удари с ръка центриране на Джордж Уилямс в наказателното поле в 54-та минута. Въпреки че Агард видя последващия му удар на място, блестящо спасен от Кристи Пим, като нападателят продължи представянето му, което го видя много обещаващо, без да получава наградите си пред вратата. Или поне, така беше до 64-ата минута, когато МК имаше дузпа за друга игра с ръка, този път от Стокли, на когото също беше показан червен cad за втори жълт, преди Брейкспир да разбере, че първоначално не е резервирал нападателя. Този път, Агард не направи грешка, отивам към средата на целта, за да надхитрим Пим.

Оживения финал на Ексетър

Ексетър все още представляваше заплаха за това, дори и с десет мъже. MK Dons показа много уважение на своите посетители, позволявайки на такива като Ники Лоу, Джейк Тейлър и Хирам Боатенг да диктуват процедурите, докато Лий Мартин направи няколко добри проби. Гостите кръстосаха топки, до които Стокли се приближи, с Аарон Мартин, който стреля извън целта от вътрешността на наказателното поле, преди Пиърс Суини да стреля от близко разстояние късно. в крайна сметка, не трябваше да бъде на страната на Мат Тейлър.

Серията без загуба на гърците приключва

Ексетър може да не е успял да наложи играта си на опонентите си до степента, която обикновено им харесва, отчасти заради калибъра на опозицията и отчасти заради червения картон на Мокси. Те направиха, въпреки това, покажете достатъчно на Stadium:MK, за да предположите, че с Ло, плетейки нещата заедно, силен отборен дух и фенбаза точно зад мениджъра, те ще контролират много мачове този сезон и могат да бъдат истински претенденти за повишение.

Тисдейл подобрява защитата

Като атакуваща сила, MK Dons може би са убедили само в две от възможните десет полувремена на футбола; първото полувреме на Олдъм и второто у дома на Гримсби. Най-забележителната промяна, която Пол Тисдейл направи обаче, беше да се реорганизира защита, която изтече 69 гола през миналия сезон, като страната допусна само две в първите си пет. MK може да не повтори течния футбол, който създадоха през 2014-15 този мандат, но основите за промоция са налице.