Акрингтън Стенли 0-1 Джилингам Шест неща:Майсторският клас в Бонам вижда Гилс за победа

Wham Stadium – www.accringtonstanley.co.uk (кредит:Антъни Гринууд, Нийл Броудхърст, Джон Хърст и Стив Бингам (

Джилингам постигнаха първата си победа като гост в кампанията си като комбинация от добър удар на Ригън Чарлз-Кук и майсторски клас на вратарите от Джак Бонъм, които ги доведоха до победа с 1-0 срещу Accrington Stanley. Ето шест неща от сблъсъка в Източен Ланкашър.

Дори първото полувреме

през първото полувреме, Джилингам действаше високо на терена за по-дълги периоди и имаше повече от териториалните предимства, но Стенли изглеждаше по-вълнуващо в последната трета. Gillingham принудително спира и блокира чрез удар с глава на Джак Тъкър отзад от центрирането на Риган Чарлз-Кук, преди усилията на Марк Бърн извън наказателното поле. Стенли, агресивен в пресата, удари стълба чрез информирания Colby Bishop след центриране отдясно от влиятелния Сам Финли, който се свързваше добре с десния бек Джордан Кларк Калъм Джонсън в началото.

Пресата на Джилингам

Джилингам стана по-забележим в пресата към средата на първото полувреме. Ригън Чарлз-Кук и Марк Бърн са централни халфове по професия, предимството на което е, че те, Бърн особено, установи, че е по-лесно да поддържа работата извън притежание, тъй като дисциплинираният Алфи Джоунс и агресивният Стюарт О’Кийф се справиха с халфовата линия. Тяхната работа принуди Стенли да продължи дълго, въпреки че нито Бишоп, нито Офранде Занзала представляват въздушни референтни точки. Недостатъкът на системата на Джилингам обаче беше, че им липсваше естествена ширина и така, въпреки че Стенли не контролираше първото полувреме, домакините все пак можеха да създадат по-добри положения. След точково центриране отляво от впечатляващия Джером Опоку, Ударът на Бишоп с глава спаси Джак Бонам в 27-та минута, преди края на Занзала отблизо да бъде отхвърлен три минути по-късно.

Определяне на втората половин минута

Беше тихо начало на второто полувреме, но то се оживи, когато Занзала видя спасен удар един срещу един, преди Бишоп да удари гредата, след това Шон Макконвил, Opoku и Séamus Conneely не успяха да преобразуват от благоприятни позиции поради хаотична комбинация от блокове, спирания и просвети. Героите на Гилс бяха възнаградени моменти по-късно, когато Регън Чарлз-Кук беше освободен в пространството на ръба на кутията и създаде качество, за да се извие в далечния ъгъл. Чарлз-Кук имаше тих момент в играта в този момент, но този финал показа защо Евънс го харесва високо на терена – той може да промени играта.

Може ли Бонъм да бъде победен?

Стенли продължи да тества Бонам, с мощен удар с глава на Марк Хюз от десния ъгъл на Макконвил, който бе добре спрян от новобранеца на Брентфорд, който прекара страхотен следобед. Вратарят отрече усилие от задна греда след свободен удар на заместника на Джо Причард, преди да отбие удар от гърчещия се Джордан Кларк, след това спаси от самия Pritchard на близката греда в изключително представяне през второто полувреме.

Стенли няма късмет

Акрингтън Стенли бяха победени тук, но могат да се успокоят от факта, че представляваха по-голяма заплаха за гол от своите гости; без да има контрол, задължително, когато мачът беше без голове, те все още изглеждаха вълнуващи и предприемчиви, тогава, когато бяха отзад, просто нямаха късмет, че противниковият вратар просто беше обсебен – това ще им даде допълнителна надежда, че могат да останат конкурентоспособни в тази лига. Индивидуалните изпълнения на скорошните новобранци Опоку и Алезе бяха изключително окуражаващи, както беше и демонстрацията на полузащита на Финли, така че въпреки загубата, следобед от 20 удара към вратата им дава позитиви.

Gillingham сложи край на далечната суша

Това беше първа победа като гост за сезона за Гилингам, които бяха нищо, ако не бяха ангажирани; видяхме тяхната сплотена преса през първото полувреме, после героичен, последна защита във втория. От една страна, Страната на Стив Евънс имаше малко късмет, че Бонъм беше във форма, но от друга страна, те бяха изтеглили пет от първите си седем на пътя и не бяха отпаднали от много от игрите, които не бяха спечелили – като оставим Оксфорд настрана – така че може би им се дължеше някакво състояние. Могат ли да използват тази победа като трамплин за напредване на масата? Може би, но те все още не показаха достатъчно, за да предполагат, че ще завършат в горната половина.