Челтнъм срещу Йовил:Джонсън се изправя срещу стария си клуб

Джонсън прекара 7 години заедно в Йовил

Последната кампания на Челтнъм Таун в Лига 2 през 14/15 завърши с изпадане и клубът е изправен пред битка, за да избегне същата съдба.

Има достатъчно данни, че атмосферата в лагера и темпът на работа сред играчите не са толкова лоши, колкото преди две години. Статистика за очакваните голове, особено от първата половина на кампанията, предполагат резултати bely изпълнения.

Изглеждаха лошо през първото полувреме на Нотс Каунти и загубиха с 2-1, въпреки подобрението след интервала. Те не успяха да получат точка в Стивънидж, въпреки че изигра последната четвърт на мача на Lamex с мъжко предимство. След това те допуснаха последно изравняване, за да им откажат безценна победа над Нюпорт.

Робинс завършиха наравно 2-ри най-много мачове в дивизията с 11 и само два от последните им 11 мача завършиха с поражение с повече от един гол. Когато изпаднаха в 14/15, те често губеха игри, без да се бият.

Един от проблемите през тази година обаче, чести промени в тактиката и персонала, нещо, което Гари Джонсън беше критикуван за този термин. Той беше разпитван на подобни основания в последните етапи от мандата си в Йовил, макар че нараняванията не помогнаха тогава.

Джонсън се изправя срещу бившия си клуб, град Йовил, които в момента имат по-лош рекорд за голове (33) от Челтнъм (34), но са с шест места по-високо. След като победиха Кроули с 5-0 в началото на декември, Страната на Дарън Уей е в подобна форма като Робинс. В следващите 11 мача, те отбелязаха само девет гола със същия брой точки, също за щастие на същото разстояние точки са от долните две.

На Глоувърс беше отказана победа над Кеймбридж в средата на седмицата чрез изравняване в 89-ата минута. Те допуснаха шест от последните си девет гола в последните 15 минути на мача, което предполага, че фитнесът е бил проблем, както и липсата на клиничен голмайстор.

Това беше проблематично след кампанията за спечелване на промоция при Джонсън, когато Пади Мадън ги уволни в Чемпиъншип. Мадън с 22 гола и Джеймс Хейтър с 14 гола в 12/13 бяха последните играчи, които отбелязаха повече от 10 в един сезон за Глоувърс. В следващите три сезона, живи фигури като Ишмаел Милър, Gozie Ugwu и Ryan Bird показаха проблясъци на обещание, но никой не започна повече от 21 игри.

Тази година, Ключови атакуващи фигури остават недостигащи:Райън Хеджис и Отис Хан са техният основен принос в атаката с девет гола помежду им, но в момента и двамата са аут поради контузия.

Тези клубове са по-обединени, отколкото са били по време на предишни кампании за изпадане, но и двамата трябва да започнат да показват някакво качество.

Присъдата на Футболната лаборатория: 1-1