Брайтън 2-2 Стоук Седем неща:Потърси им липсва амбиция?

Мъри се бори с Флетчър и Диуф – skysports.com

Брайтън енд Хоув Албион излезе отзад на два пъти и направи равенство 2-2 със Стоук Сити в понеделник вечерта. Головете на Паскал Грос и Хосе Изкиердо отмениха ударите от първото полувреме съответно на Ерик-Максим Чупо-Мотинг и Курт Зума. Ето седем неща от играта.

Преходни атаки на Брайтън

Най-добрите моменти на домакините дойдоха, когато те откраднаха топката и пуснаха топката на Хосе Изкиердо, който влезе в процепите отляво зад Mame Biram Diouf, за да предизвика позиционни дилеми за Kurt Zouma. Изкиердо, който стреля встрани, след като затвори вратата в 18-та минута, създаде няколко позиции за своите съотборници, но две от тях паднаха на Дейл Стивънс, който не можа да накара стрелбата си правилно.

Хищни грънчари

Централните защитници Люис Дънк и Шейн Дъфи загубиха концентрация за момент и бяха наказани. Xherdan Shaqiri изигра отлична топка отгоре за Eric-Maxim Choupo-Moting, който показа умно движение, за да влезе зад Дънк, преди да завърши с безпогрешна лекота. След това те запазиха дълбока форма, признавайки, че Брайтън изглеждаше по-малко удобен, когато му беше предоставено притежание за дълги магии, без целеви човек за уцелване.

Драма в края на първото полувреме

Глен Мъри не е типът нападател, който се наслаждава на високи топки. На палубата, въпреки че можеше да спечели дузпа, след като се твърди, че беше спънат от Райън Шоукрос, но реферът колебливо отклони жалбите. Домакините грабнаха изравнителен гол, когато Дейви Пропър продължи силен ход, непредизвикан от плах ариегард на Стоук, преди да настрои Паскал Грос да пробива през краката на Лий Грант. Потърс се изкачиха от другия край и вкараха в рамките на една минута. Брайтън изглеждаше нестабилен и след като Бруно не успя да спечели отдясно предаване, Шоукрос пусна топката за Zouma, за да се отправи към дома.

Супер Изкиердо

Брайтън започна второто полувреме с натиск и бяха възнаградени с качествен гол. Още веднъж, Искиердо влезе отзад и след ловко подаване на Мъри, центрирането му беше блокирано, но Кевин Уимър не успя да изчисти и крилото се забие при втория опит. Голът беше напълно заслужен за португалското крило, който представляваше заплаха през цялата вечер.

Бавен Стоук

Пристигането на Питър Крауч на мястото на Шакири намекна за план на Стоук да насочи мъжете напред и да получи топки в наказателното поле, но скоро се оказа, че са щастливи да вземат точка. Тъй като Джо Алън не е най-атлетичният полузащитник и Дарън Флетчър е към края на кариерата си, им липсваше издръжливостта да се наложат в средната третина в последните етапи. Следователно на Стивънс беше дадена свободна кола, за да изпълни ударите и резервите изглеждаха оживени късно, но беше необходима добра защита от гостите, за да им откаже чисти шансове.

Къде е амбицията?

Начинът, по който Марк Хюз привидно се задоволи с точка късно, предполага, че мислите му са за безопасност, вместо да избута отбора си в горната половина – победата щеше да отнеме до 10-то място. Разбираемо е, че след близо десетилетие на това ниво, някои фенове искаха да видят повече амбиции от борда и мениджърския екип. Без свежи идеи или свежи инвестиции – и за предпочитане и двете – Стоук е застрашен от стагниране.

Албион пет непобеден

Отборът на Крис Хютън не можа да изиграе цялата игра при свои собствени условия, принудени да имат топката за дълги периоди, които не отговаряха на силните страни на тяхната защита и полузащита. Въпреки това, те изглеждаха заплаха, когато откриха пролуки отзад и показаха безмилостен дух, за да вземат точката. Ако Брайтън успее да изглади показаните отбранителни слабости, което беше рядкост преди тази вечер, може да ги очаква вълнуващ първи сезон обратно в първенството.