Челтнъм Таун 1-3 Колчестър Юнайтед Шест неща:Норис изстрелва U's за победа

Джон Макгреал – eadt.co.uk

След ожесточена среща, Колчестър Юнайтед спечели с 3-1 в Челтнъм Таун с 3-1 благодарение на дузпа на Люк Норис и дузпа на Хари Пел. Ето нашите оценки на играчите от мача.

Енергията на Челтнъм

Откакто Ръс Милтън пое служебна отговорност, начинанието в тази страна на Челтнъм не може да бъде поставено под въпрос; всъщност, през първото полувреме, почти се стараеха твърде много. Пред Найджъл Атангана, който изигра отлична игра в държащата роля, имаше трима атакуващи халфове и двама нападатели, които всички се опитваха да повлияят на нещата в претоварените зони. На Робинс им липсваше самообладание в средата на парка, за да свалят тежестта от Атангана и да ги направят по-малко податливи на контраатаки.

скоба на Норис

Колчестър се радваше на преднина от два гола на почивката, но не беше случаят да разкъсват Челтнъм постоянно – централните защитници на домакините Джони Мълинс и Уил Бойл бяха стабилни в основата. По-скоро, те бяха много клинични от сценарии с мъртва топка. Хари Пел, връщайки се в стария си клуб, спечели дузпа от Атангана, която беше изпратена от Люк Норис. който отбеляза 14 гола за Суиндън миналия сезон и докара сезонния си резултат до четири в средата на първото полувреме. нападателят, който не е имал най-натоварените игри в открита игра, завърши дупката си с отличен свободен удар, за който никой в ​​червено и бяло не би могъл да направи нищо, последвано от бурни празненства.

Възраждането, вдъхновено от метлата

За 20-минутно заклинание в началото на второто полувреме, Лявото крило на Челтнъм Райън Брум създаде много проблеми по левия фланг; Райън Джаксън се нуждаеше от много отбранителна помощ от Пел, за да се пребори със заплахата си. Челтнъм наистина си върна един, когато Кевин Доусън проби у дома от края на наказателното поле, но атаката им можеше да се справи с малко повече вариации. Без атакуващ десен бек, който да предложи ширина – Джордън Форстър е консервативна опция – имаше прекомерно разчитане на Broom, поне докато Тайрън Барнет не се появи, за да им предложи опцията да отидат директно от дълбоко.

Пел преследва стария клуб

На гости на централните защитници Франки Кент, Том Ийстман и Люк Просър се справиха добре с натиска; въпреки че не изглеждаха заплаха за напред през второто полувреме, направиха играта безопасна в 88-ата минута; след като Sammie Szmodics беше свален, Пел удари у дома от място. Халфът беше получил пръчка от фенове на Челтнъм, които може би не бяха доволни от лятната му смяна, но, за негова чест, приглушеното му тържество показва, че дори ако трябваше да вземе разумно решение за кариера, той запазва уважението към бившия си клуб.

Смяна в Челтнъм

Милтън се справи добре, за да стимулира играчите, но, след период на директен футбол при Гари Джонсън, това е страна на Робинс, която се нуждае от свежи идеи. Признаците са, че председателят Анди Уилкокс обмисля привличането на клубна легенда – някой, който може бързо да привлече привърженици. Важно е, все пак, че новият човек е показал известен мениджърски нюх – Джери Гил може да бъде добър вариант, след като показа обещание в шестото ниво с Бат Сити. Тъй като оцеляването изглежда все повече като че ще е добър сезон, Челтнъм не може да си позволи да се забавлява.

Новите U

Толкова често, асоциирахме с Колчестър Юнайтед клуб, който е твърде лоялен към философията си, базирана на младите хора, отбор, на който липсват физичност и прагматизъм да се адаптира към опозицията. Те са се променили. Докато U's показаха по-рано през сезона срещу Port Vale и Crewe, че могат да впечатлят с гладко взаимодействие, когато ситуацията го изискваше, представянето им на Whaddon Road показва, че са придобили умението да печелят игри, без непременно да играят по начина, по който биха искали в идеалния случай в продължение на 90 минути. Има дълъг път, разбира се, но Колчестър изглежда има адаптивността за продължителен тласък в топ седемте.