Продължителността на една професионална хокейна игра

Въпреки че хокейът включва правила относно продължителността на всяка игра, могат да се случат някои неща, които значително ще удължат играта. извънреден труд, нараняванията и фактът, че часовникът спира при всяка свирка, карат игрите да продължат много по-дълго от техните 60-минутни времеви ограничения. НХЛ има правила, които ограничават тези спирания, въпреки това, гарантиране, че повечето игри завършват в рамките на желан период от време.

Време

Всяка игра на NHL включва 60 минути игрово време, разделени на три 20-минутни периода. Лигата също така налага 17-минутно прекъсване след първия и втория период, за да се наводни и лед и да се осигури на играчите период за почивка. Арените трябва да имат часовник за резултати, за да информират зрителите и играчите за тези времеви рамки.

Средна дължина

НХЛ се опитва да поддържа игрите с разумна продължителност, тъй като повечето фенове не искат да седят на трибуните дълго време. През сезон 2003-2004 г. средната игра на НХЛ продължи два часа и 19 минути, което остава значително по-ниско от двата часа и 36 минути, които мачовете на НХЛ са средно през 1986-1987.

Продължения и дузпи

Ако дадена игра има равен резултат в края на 60-те минути от стандартното време за игра, отборите ще играят допълнителен период от пет минути. Ако нито един отбор не отбеляза гол през това допълнително време, отборите ще участват в престрелка на трима играчи. Няма времеви ограничения по време на престрелката, тъй като ще продължи, докато един отбор не спечели. Най-дългата дузпа в историята на НХЛ се случи през 2005 г., когато Вашингтон Кепитълс и Ню Йорк Рейнджърс взеха 15 рунда, за да решат победител.

Търговска почивка

Паузите за телевизионни реклами остават част от всяка игра на НХЛ, въпреки че имат регулации. Комерсиалният координатор на Националната хокейна лига се справя с всички тези рекламни паузи и ги включва в играта, когато е необходимо. Не могат да възникнат рекламни паузи след гол или след нарушение на айсинг.

Плейофи

По време на плейофите, игрите могат да се разширят значително, защото не уреждат тези игри с престрелка. Продълженията в плейофите за Купата на Стенли използват 20-минутни периоди, завършва, когато един отбор вкара гол. Всяко прекъсване по време на плейофите продължава допълнителни 15 минути. Най-дългото продължение в историята на НХЛ се случи през 1936 г., когато Детройт Ред Уингс победиха Монреал Марунс с 1-0 след 116 минути и 30 секунди продължения.