Шампионът на НБА казва на баскетбола на САЩ:„Трябва да продължим“

Празникът на Гети Джру на шампиона на НБА Милуоки Бъкс не можа да спаси деня за отбора на САЩ в неделя.

Само дни след като донесе първото първенство на НБА в Милуоки от 50 години, Джру Холидей изигра най-тежкото поражение за САЩ баскетбол от 2004 г.

САЩ шокиращо отпаднаха от Франция с 83-76. Холидей свърши своята роля в четвъртата четвърт с 12 точки, след като пристигна в Токио в деня на мача.

„Бяхме станали с 1:30 оставащи, “, каза Холидей на пресконференцията си на 25 юли. „Имахме шанс да съборим 3, вземете няколко подбора, Пропуснах 3 да се кача нагоре, нещо се случи лудо и стана като замах с четири точки. Имам чувството, че сме пропуснали няколко 3s, но отново, Франция е добър отбор. Те играят много, много добре заедно и може да се каже, че просто остават последователни през цялата игра. Имаше времена, станахме девет, до 10 и в тези точки, просто трябва да продължим. Трябва да преодолеем тази бариера. Но съм много положителен за тази вечер. Франция е добър отбор и чувствам, че просто ще ставаме все по-добри с всеки мач.”

Холидей даде на САЩ преднина от 10 точки за първи път в мача, удари тройка на 53 секунди до края на първото полувреме и доведе резултата до 45-35. Но баскетболът на САЩ влезе в съблекалнята само до осем, 45-37.

Кевин Дюрант даде преднина на САЩ с 47-37 в началото на второто полувреме, но конгломератът от звезди на НБА не можа да задържи Франция. Французите поведоха през третата четвърт и влязоха в четвъртата с 62-56.

Докато САЩ се върнаха и поведоха със 74-67 от свободните хвърляния на Девин Букър с 3:41 до края, американците отново провалиха преднината. САЩ изчезнаха от полето, също само с още един кош за играта. Празник, който завърши с 18 точки, запази САЩ на животоподдържане с всичките точки на отбора освен осем през последната четвърт.

Известен с чисто господство с най-добрите таланти в света в продължение на почти три десетилетия, Баскетболът на САЩ претърпя смущаващ спад в първия мач от Олимпийските игри през 2021 г. "Dream Team" от 1992 г. постави началото на ера на доминиране, преминава през мачовете на Барселона. Освен срив с бронзов медал през 2004 г., това са всички златни медали за САЩ от 1992 г.

Треньорът на САЩ „Не е изненадан“

GettyZachary Lavine #5, Jrue Holiday #12, Бам Адебайо № 13, Кевин Дюрант № 7, Дамян Лилард №6 и старши треньорът Грег Попович от отбора на Съединените американски щати гледат недоверчиво по време на мача си срещу Франция в мъжкия предварителен кръг от група B действие във втория ден от Олимпийските игри в Токио 2020, 25 юли, 2021 г. в Сайтама, Япония.

До загубата им на 25 юли от Франция, Баскетболът на САЩ не беше губил мач на Олимпийските игри от онзи бронзов медал през 2004 г. САЩ имаха поредица от 25 победи в първия мач срещу Франция. Старши треньор Грег Попович, като празник, даде поклон на играта на френския отбор.

„Когато загубиш мач, не си изненадан, “ каза Попович, според Брайън Уиндхорст от ESPN. „Разочарован си, но не разбирам думата „изненадан“. Това нещо огорчава френския отбор, така да се каже, сякаш трябва да ги победим с 30 или нещо. Това е адски отбор."

Съставът на Франция в НБА-натоварен

Франция има собствен дял от настоящи и бивши играчи от НБА, също. Целият титулярен състав на френския отбор има опит в НБА.

Евън Фурние, който играе за Бостън Селтикс, погреба печелившата тройка. Фурние завърши с 28 точки. Центърът на Юта Джаз Руди Гобер направи своя дял от щетите за Франция с 14 точки и 9 борби.

Нандо де Коло, който играе в НБА от 2012 до 2014 г., отбеляза 13 точки за французите и добави пет борби и пет асистенции. Николас Батум от Лос Анджелис Клипърс отбеляза пет точки, пет асистенции и четири борби за французите. Бившият играч на Селтикс Гершон Ябуселе отбеляза шест точки и грабна четири дъски.

като цяло, 11 национални отбора имат бивши или настоящи играчи от НБА. Попович даде да се разбере, че друг златен медал няма да дойде лесно.

„Мисля, че това е малко високомерие, ако си мислите, че американците трябва просто да пуснат топките и да спечелят, “, каза Попович, на Вакаро. „Трябва да работим за това, както всички останали. И за тези 40 минути, те играха по-добре от нас.”