Трофеи , свързани с Спорт

Професионални спортисти в модерната епоха имат възможност да спечелят доста голям заплата - един , който им позволява да живеят удобно , след като се пенсионират - но това не е пари , чрез които те се помнят . Успехът на един спортист се измерва чрез неговите или нейните постижения, като рекордни изпълнения и трофеи спечелени . Stanley Cup

купа Стенли се присъжда на победителя от плейофите на Националната хокейна лига всяка година. Тя е дарение от Lord Stanley от Престън през 1892 г. и е най-старият трофей състезаваха за професионалните спортисти в Северна Америка. Имената на всеки играч на отбора победител са гравирани в трофея , който възлиза на 35,25 инча височина и тежи £ 34.5 .

FIFA World Cup Trophy

на ФИФА World Cup Trophy се присъжда на победителите в световното първенство по футбол , което се провежда на всеки четири години. The FIFA World Cup Trophy бе въведена през 1974 г. , за да замени на Жул Риме Trophy , който е постоянно присъдена на Бразилия през 1970 г. , след като стана първата страна, която спечели турнира три пъти .