Борба с любимите BJJ играчи на Quality в UFC

Трудно е да се оспори предположението, че наземната игра на ММА е най-техничният елемент на спорта. Първите два турнира на UFC бяха спечелени от Ройс Грейси, „мъж с пижама“, който се появи и научи света какво може да направи един практикуващ BJJ от високо ниво. Бързо стана важно за ММА бойците да станат опитни в земните боеве, и много други завършени играчи на BJJ са направили прехода към MMA – което е довело до някои болезнени подавания, неприятни счупвания на кости и много хора се задушават в безсъзнание.

Това е НЕ класация на най-добрите BJJ играчи, както бихте могли да спорите с дни за това кой е на върха. Вместо това това са пет от любимите практикуващи UFC Jiu Jitsu на Fight Quality.

Райън Хол

Ryan ‘The Wizard’ Hall спечели 22-та серия на The Ultimate Fighter, показвайки някои гадни борби в процеса. С масивно аматьорско родословие, което включва две световни първенства на IBJJF като лилав колан и над 300 победи със субмишън в състезание (200+ чрез триъгълно удушаване), Хол е стигнал до медал два пъти на Световното първенство по BJJ, победа на световните шампиони на ADCC, и спечелете световните шампионати по но-ги, заедно с редица национални състезания. Въпреки че не е най-активният боец, той има някои от най-високото ниво на BJJ в октагона.

BJ Penn

Постигането на черен колан в BJJ е процес, който може да отнеме десетилетия – това е изкуство, което отнема цял живот, за да се овладее, ако някога можете наистина да го овладеете. BJ Penn получи черния си колан само за три години. Връх този подвиг е фактът, че той беше първият не-бразилец, който спечели дивизията за черен колан на Mundials (световното първенство по BJJ). B.J комбинира умения от следващо ниво на земята с елитни удари, което го прави вторият човек (след Ранди Кутюр) от само четирима души, които са спечелили колани в две тегловни категории на UFC – отговаряйки на прякора му „The Prodigy“.

Роналдо Соуза

„Jacare“ Souza се смята за един от най-добрите граплери от своето поколение. Класираният номер 3 в средна категория има сериозно впечатляващ рекорд в BJJ, за да обясни защо е натрупал 17 победи чрез събмишън в UFC. Той спечели две златни и три сребърни в шампионата на ADCC, и осем златни и две сребърни на BJJ световете, състезаващи се основно в -88 кг и абсолютните класове. След като овладее опонента си, те са в лош момент, поради което е кръстен на вид каймански крокодил – обяснявайки неговия прочут вход с крокодилски пръстен и жест с ръка.

Дамян Мая

Damian Maia обикновено е първата мисъл, когато споменавате BJJ и UFC. Известен със своите умения на високо ниво, многократният претендент за титлата се е биел в две дивизии на UFC, 185 и 170 паунда. В момента той е 5-ти в полутежка категория, и има 25 победи, включително 12 подавания, вътре в клетката. Maia също има голям шкаф за трофеи, пълен с BJJ трофеи, включително два ADCC медала, панамериканско първенство, и множество медали от първенство по CBJJ. Оценен като един от най-великите BJJ играчи за всички времена в MMA Maia всъщност има победа в граплинг над Jacare Souza.

Фабрицио Вердум

Окончателното ни включване в този списък е едно от големите момчета. Предишен шампион и вечен претендент за титлата в тежка категория, Werdum е добре закръглен боец, който в момента е трети в дивизията. Родословието му като играч на BJJ е изключително впечатляващо; той спечели шест медала на ADCC (включително две златни), седем медала на IBJJF (четири златни) и шест медала от панамериканско първенство (четири златни). Въпреки че винаги ще обичаме Werdum за това, че започна битката си с Травис Браун чрез летящ болен ритник в лицето, не можете да не уважите, че той има сериозен набор от умения на земята.

Тази статия е продължение на нашите 5 любими кикбоксьори в UFC, които можете да прочетете тук, и не забравяйте да ни уведомите в коментарите кои са любимите ви UFC Grapplers.