Твърде рано ли е да се предполага, че Моаз Кийн е преоткрил формата си в Пари Сен Жермен?

Когато Моиз Кийн отбеляза шест гола в толкова мача за Ювентус, още през 2019 г., той привлече вниманието на много топ клубове в цяла Европа, и когато Евертън го примами в Гудисън Парк онова лято за £25 милиона, това се смяташе за невероятно подписване от екипа на Мърсисайд.

Въпреки това, през първата си година в Англия, справедливо е да се каже, че нещата наистина не се получиха за младия италианец. В 29 участия във Висшата лига той отбеляза само два пъти, докато той също страда от лоша дисциплина, и дори беше унизен, когато Дънкан Фъргюсън го замени отново и отново след само 19 минути срещу Манчестър Юнайтед.

Разбира се, никога нямаше да е лесно за тийнейджър да напусне родината си и да се адаптира към коварните условия на Северозападна Англия, и, спорно, най-трудната лига в Европа, само за една година. Така, несправедливо е да го отписваме напълно, и преминаването му под наем в Пари Сен Жермен е доказателство за това.

След като започна сезона с Toffees, отбеляза два пъти в два мача за EFL Cup, но не успя да вкара гол в две срещи във Висшата лига, 20-годишният футболист беше даден под наем на френския гранд от Лига 1, и той се радва на добър старт на живота в ПСЖ, които са сред фаворитите в пълните коефициенти за Шампионска лига от Betfair.

Кийн участва през пълните 90 минути при победа с 4:0 над Ним Олимпик и влезе на полувремето, заменя Идриса Гуей, при поражението с 2-1 срещу Ман Юнайтед, но постигна малко повече от жълт картон срещу последния.

Обратно в стартовите XI за следващия мач на ПСЖ срещу Дижон, Кийн намери гърба на мрежата два пъти, отбелязва първия си в първите две минути, преди да удвои своя резултат 20 минути по-късно.

На фона на доброто представяне срещу Дижон, италианският национал беше възнаграден с още един старт срещу Башакшехир в Шампионската лига, и отново 20-годишният бе в списъка с резултати, отбеляза два пъти при ПСЖ, победи с 2-0 срещу турската страна.

ПСЖ пътува до Нант миналия уикенд, а Кийн беше посочен в стартовия състав на Томас Тухел за трети пореден път. Въпреки това, със задънена улица, която все още не е прекъсната на полувремето, италианецът беше заменен от Кейс Руис-Атил.

Неговите изяви за ПСЖ не останаха незабелязани и в Англия, с настоящия шеф на Toffees, и колега италианец, Карло Анчелоти признава, че е отбелязал голове, и твърди, че Кийн ще се върне в Гудисън Парк следващия сезон.

„Не говорих с него, но го видях да вкара четири гола в два мача. Това е добре. Това е добре за Пари Сен Жермен, за него и за нас също, “, каза мениджърът, който три пъти печели Шампионска лига.

„Решихме да му позволим да отиде под наем, да играя повече, за да имате повече възможности да играете повече. Той показва качеството си и ще се върне през следващия сезон.”

Някои играчи се адаптират към определени лиги по-добре от други, това не е тайна, когато става дума за европейски футбол, и сме го виждали многократно през годините. Вероятно е твърде рано да се каже дали Кийн е преоткрил своята искра във Франция, но, намирайки своите ботуши за стрелба този сезон, може да бъде ключът към успеха във Висшата лига в бъдеще.