Бърнли 1-0 Нюкасъл Седем неща:Компактни бордове

Хендрик празнува победителя – bbc.co.uk

В среща с високо старание в отбрана, но ниско с атакуваща наглост, Бърнли победи Нюкасъл Юнайтед с 1:0 в понеделник вечерта благодарение на гола на Джеф Хендрик от второто полувреме. Ето седем неща от играта.

Ранната преса на Бърнли

Кларетите издигнаха високо терена в началото и бързо изтласкаха Нюкасъл, спирайки ги да развиват всякаква инерция. Джак Корк и Стивън Дефур контролираха централните зони, Ашли Барнс се разтревожи и изнерви, тъй като Хендрик отбеляза няколко гола през първите пет минути. Ирландецът стреля широко от тесен ъгъл в рамките на секунди след началния удар, преди да тръгне извън целта след десния ъгъл на Роби Брейди.

Магията за контрол на Шелви

Имаше кратък период, когато опитите на Бърнли да пресира в класическия 4-4-2, с Хендрик до Барнс, поставиха халфовата си линия под напрежение. Качественото използване на топката от Джонджо Шелви позволи на Нюкасъл да играе през пропуските и да стигне до ръба на последната третина, където халфът стреля право в Поуп на 17 минути след прекъсването на Кристиан Ацу.

Компактни бордове

След това Бърнли изпадна в по-дълбока настройка, която отказа място в собствената им половина, но им затрудни да вкарат мъже в полето. Затова центровете на Стивън Уорд отляво често оставаха невъзнаградени, въпреки че смесеното качество на неговите доставки и поведението на Роб Елиът също бяха фактори. За да освободите място за левия бек, Брейди твърде лесно се носеше вътре, където му беше по-трудно да използва ефективно левия си крак, въпреки че бившият мъж от Хъл едва не хвана Елиът на 28 минути с тесен ъгъл.

Мига след интервал

Ранните етапи на второто полувреме намекнаха за по-открита надпревара с Хоселу и Айозе Перес, анонимен преди почивката, комбиниране за първи път. След хвърляне на Хавиер Манкило, първият докосна топката плавно до втория, чието усилие с кърлинг с десен крак беше добре отстранено от Ник Поуп. Седем минути след повторното стартиране, Диагонален свободен удар на Брейди от дълбоко след това намери Джеймс Тарковски, чийто заден пост беше направо към Елиът.

Загубен в прехода

Въпреки че и двата отбора бяха добре организирани, имаше моменти, в които всеки можеше да намери пропуски пред противниковата защита, но му липсваше темпото да отвори нещата след размяната на притежанието. Единственият бърз играч за Toon беше Atsu, който не се възползва от оживените си моменти с убедителен краен продукт, докато само Йохан Берг Гудмундсон предлагаше от време на време изход за кларетите.

Победителят

Всъщност исландецът беше този, който определи победителя за Бърнли. Флориан Лежен, който преди това доминираше над Барнс, загуби позиционните си ориентири и Джамаал Ласелес, иначе също толкова впечатляващо, се втурна да затвори Гудмундсон. Той се обърна към Хендрик, който пъхна топката в покрива на мрежата въпреки последните опити за спасение на ДеАндре Йедлин. Това доказа победителя, след като замяната на Айзък Хейдън беше изтласкана от Поуп.

в обобщение

Бившият вратар на Йорк вече запази пет чисти мрежи в девет мача във всички състезания за отбора на Шон Дайч, който за пореден път показа впечатляваща организация, за да стигне до седмо място. За разлика от Нюкасъл, можеше да се изкачи до шесто с победа и можеше да съжалява за начина си на представяне. Рафа Бенитес искаше неговата страна да не подценява опонентите си, но неговата твърда тактическа настройка може би ги отведе твърде далеч в другата посока, като играчите не се наслаждават на свободата да изразяват себе си по-нагоре на терена. Пропусната възможност за свраките – но страхотна вечер за Бърнли.