Шрусбъри Таун срещу АФК Уимбълдън:нови предизвикателства за Салоп

Пол Хърст – shrewsburytown.com

Решаваща част от впечатляващото предизвикателство за автоматично популяризиране на Шрусбъри Таун е тяхното отбранително единство. Преди седмица, те бяха допуснали само осем гола през първото полувреме в Лига 1, подчертавайки тяхната колективна устойчивост.

Съвсем наскоро обаче, те трябваше да покажат различен тип устойчивост, след като бяха наказани за по-ниски от номиналните прояви в първото полувреме срещу Скънторп и Нортхемптън, като изоставаха.

Пол Хърст почувства, че страната му е твърде пешеходна в Гланфорд Парк, където щяха да отидат с два гола надолу, ако не беше спасяването от дузпа от Дийн Хендерсън, който сега отсъства от Англия до 21 години.

Бен Годфри излезе с контузия през първото полувреме, което също ще го остави тук, въпреки че след като халфът беше заменен от нападателя Карлтън Морис, Шрусбъри играеше с такава спешност, която очакваме от тях.

Jon Nolan показа спретнати крака, за да изравни, докато Payne отбеляза победителя от място в подобрения втори период. Подобно може да се каже и за представянето в Нортхемптън следващия вторник, но резултатът този път беше равенство 1-1, което беше помрачено от изгонването на Абу Огого.

Може да има повече информация от сблъсъка на полузащитника с Джон-Джо О'Тул, но във футболен план, неговата забрана за четири мача помага малко на каузата на неговата страна.

С Огого и Годфри и двамата настрани, Хърст може да реши да си партнира на Брин Морис с Нолан, давайки на последния по-дълбока роля от обикновено. Брин Морис е идеално трудолюбив полузащитник, докато Нолан предоставя креативност, но човек може да няма огромно доверие в способността на този дует да надвие опозицията.

Поне, не срещу играчите, срещу които се изправят:централната халфова линия на АФК Уимбълдън се състои от трима сини. Бивши бойци на Милуол Надджим Абду и партньор на Лиъм Тротър Том Соарес, който участва във Висшата лига с Кристъл Палас на Иън Дауи и Стоук Сити на Тони Пулис.

Тези играчи имат своите ограничения, но са допринесли отчасти за здрава отбранителна репутация. Уомбълс запазиха 10 чисти мача в Лига 1:повече от 11 други отбора и същия брой като четири други, включително аутсайдери от плейофа Портсмут.

Следователно основната критика към Нийл Ардли, може да е липсата на въображение на неговата страна. Този проблем не беше подпомогнат от последните проблеми с фитнеса на полузащитника Дийн Парет, нито по-скорошната контузия на нападателя Коди Макдоналдс няма да бъде от полза.

Следователно тежестта за отбелязване на голове лежи изцяло върху Лайл Тейлър. Както и неговото безмилостно дразнене и последователно изпълнение на дузпи, Тейлър представлява заплаха на почивката и може да забележи възможности за голове, които другите играчи не могат. Ударът му под тесен ъгъл в скоба в Плимут и голът му от далечни разстояния срещу Брадфорд дават прекрасни примери за нападател, готов да играе на по-високо ниво.

Наличните опции за атака за подкрепа на Тейлър, въпреки че остават оскъдни, така че Ардли подсили отбора си тази седмица, за да привлече опитното крило Лойд Сам. 33-годишният запазва известно темпо и може да бъде добре използван отляво, позволявайки му да се комбинира с Джонатан Мийдс, който обича да натиска високо на терена, където е възможно, както видяхме в натрупването на победата на Джо Пигот срещу Бристол Роувърс.

Насочването към този ляв фланг може да е най-добрият начин на Уимбълдън да развали Шрусбъри, който ще остане без ключов десен бек Джеймс Болтън. Люк Хендри изпълни тази роля неубедително във вторник, преди да бъде свален на часовата марка при преминаване към три отзад.

Ако Хърст предпочита същата система в събота, той ще трябва да играе Shaun Whalley – крило, настроено към атака – като крило, което може да даде колкото въпроси, толкова и отговори.

Шрусбъри, които нямат съвсем същата дълбочина на отбора като своите конкуренти, ще бъде без четирима редовни играчи в първия отбор. Хендерсън, Болтън, Годфри и Огого започнаха комбинирани 122 мача през този сезон и всеки от тях ще бъде труден за замяна срещу отбор от Уомбълс, който вече спечели в Блекбърн този сезон и загуби само три от деветте си гостувания от топ половината съперник.

Въпреки че силите на Шрусбъри за възстановяване в последните два мача бяха възхитителни, Следователно, взискателният характер на надпреварата за промоция диктува, че те не могат да си позволят още едно нецветно първо полувреме.

Присъдата на Футболната лаборатория: 1-1