Уолсол 1-1 Шрусбъри:отличен Робъртс

Нива на Payne от място – bbc.co.uk

В един заклет следобед на добра защита на отбора, Уолсол издържи лидера в лигата Шрусбъри Таун до равенство 1-1, тъй като дузпата на Стефан Пейн от първото полувреме отмени откриването на Daniel Agyei. Ето нашите оценки на играчите от играта.

Уолсол

Марк Гилеспи – не трябваше да прави нито едно спасяване, освен дузпата, от която Шрусбъри отбеляза. 4

Ники Девлин – отхвърли заплахата от Додс и беше дисциплиниран в защита, въпреки че неговото разпределение можеше да бъде по-добро. 6
Джеймс Уилсън – направи няколко отлични прехващания, особено през второто полувреме. 8
Кори Робъртс – показа изключително представяне със зрялост над годините му. Спаси деня за 34 минути, изчиствайки топката от линията, след като Payne заобиколи вратаря. 9
Jon Guthrie- владееше топката за дузпата и можеше да предаде топката по-добре, но той прочете играта превъзходно през второто полувреме. 7
Люк Лийхи – отбранителният характер на работата му означаваше, че не може да върви напред толкова често, колкото би искал. Като цяло твърдо. 6

Джо Едуардс – анулира Нолан с ефективно затваряне, но не предложи твърде много притежание. 6
Кирон Морис – не оживя в атакуващ смисъл до заключителните етапи, когато той центрира за глава на Робъртс, може би най-добрият им шанс през второто полувреме. 4

Ерхун Озтумер – в дълго състезание с топка, което не му подхождаше, той се бореше да се адаптира към физическата страна на играта и не успя да намери място зад Огого и Годфри. 2

Amadou Bakayoko – много бягане, но малко продукт. Виновен за забавяне на играта, когато Walsall проби в последните етапи. 3
Daniel Agyei – мощността му надолу по левия канал причини проблеми в началото, принуждавайки Джеймс Болтън да се върне, преди да се извие в началото. Неговото използване на топката и движението без нея могат да бъдат подобрени. 5

Тайлър Робъртс (на 68) – можеше да вкара гол срещу стария си клуб в последните етапи, но ударът му с глава беше прехвърлен от Макгиливрей. 6

Шрусбъри

Крейг Макгиливрей – може да се доближи до усилията на Агие за целта, но спаси късния удар с глава на Робъртс. При завръщането си не получи най-добрия прием. 5

Джеймс Болтън – се бореше да се справи със силата на Agyei в началото и не беше твърде уверен в предизвикателствата, но поне запази дисциплината си. 5
Аристотел Нсиала – отличен във въздуха и потушава атаките рано. Неговата безсмислена защита държеше Уолсол на разстояние, докато по-напредналите съотборници не бяха на състезанията. 9
Мат Садлър – по-тактически сдържан от своя партньор в центъра. Тъй като той е краен бек по замяна, той подхожда към ролята си с повече предпазливост и може би се задоволява да отстъпи територия, за да попречи на опонентите си да замъкнат. 8
Джуниър Браун – обикновено атакуващ краен защитник, но тук не можеше да намери място да кара напред. Въпреки това пазеше Бакайоко тихо, когато беше необходимо. 6

Абу Огого – бореше се за топката в определени моменти, но никога не показваше намерението си да направи централните зони свои. 4
Бен Годфри – достатъчно солиден, но малко твърде подобен на Ogogo. На това доказателство, Шрусбъри може да се нуждае от друг играч, който може да създава от дълбочина, когато се изправи пред подобна отбранителна опозиция. 5
Джон Нолан – обикновено единственият човек, който може да започне атаки в средата на терена, но днес влиянието му е ограничено. 3

Алекс Родман – една или две проблясъци на творчество, включително центриране от второ полувреме за Пейн, но до голяма степен в периферията на играта. 5
Луис Додс – почти анонимен в атакуващ смисъл, но начинът, по който той проследи назад, за да създаде последен блок върху усилията на Едуардс точно преди полувремето, олицетворява работната етика в този отбор. 4
Стефан Пейн – не видя твърде много топката, но имаше поне две чисти шанса, включително дузпата, от която изравни. Въпреки това е изкривил репликите си в няколко други случая. 6

Карлтън Морис (на 76) – поставен заедно с Пейн с надеждата да заеме тримата централни защитници, но с малка полза. 4
Шон Уоли (на 76) – един корнер, който намери Браун в задната греда встрани, той не е имал желания ефект. 5