Борнмут срещу Тотнъм Хотспър Визуализация:защо Черешите трябва да атакуват Шпорите

Чарли Даниелс – draftfantasyfootball.co.uk

Ако равенството 1-1 на Борнмут в Лестър миналата седмица доказа нещо, това е, че те са най-продуктивни, когато са в настъпление.

Черешите се насладиха на положителен първи час, по време на което Чарли Даниелс направи няколко интелигентни бягания напред от ляв бек, за да се свърже с нападателите Калъм Уилсън и Джош Кинг. Последният спечели и реализира дузпата през първото полувреме и можеше да има още един шанс да отбележи от място, беше даден фаул на Даниелс в началото на второто полувреме.

Въпреки това, Еди Хоу направи само една смяна преди 90-ата минута. Много фенове се надяваха Уилсън да бъде заменен от нападателя Лис Мусет, който може да зареди с енергия изпълненията от пейката, както видяхме през последните седмици.

Мусе не влезе в битката до момента на контузията, като вместо това Уилсън направи място за задържането на халфа Андрю Сърман. Този превключвател имаше ефекта да разположи Борнмут по-дълбоко и с прекомерен брой играчи в наказателното им поле, фразата „твърде много готвачи“ носеше допълнителна уместност.

Докато Луис Кук вече не можеше да пръска точни пасове в предни зони, съименникът Стив отстъпи нарушението, което доведе до изравнителен свободен удар на Рияд Марез в 96-та минута.

Домакините от южното крайбрежие могат да си позволят да раздават евтини свободни удари срещу Тотнъм, които са отбелязали 11 гола във Висшата лига от сетовете този мандат, шест от които са реализирани от Хари Кейн.

24-годишният вече има 24 домашни удара на името си, но той пое ролята на доставчик в победата с 2:0 миналата седмица над Хъдърсфийлд. След като Хюнг-Мин Сон заобиколи вратаря, за да отбележи първото полувреме, южнокорейецът ловко отправи превъзходно претеглено центриране на Кейн от дълбока до победа в клинч малко след почивката.

Този гол обаче бързо доведе до моментна загуба на концентрация:централните защитници Давинсън Санчес и Ян Вертонген бяха хванати твърде високо, докато левият бек Бен Дейвис не успя да проследи бягането на Том Инс от десния фланг. Този конкретен инцидент остана ненаказан – Уго Лорис парира топката – но това поне загатва за потенциални уязвимости.

Те бяха експлоатирани с повече удоволствие в сблъсъка в Шампионската лига в средата на седмицата от Ювентус, който обърна разказа за Шпорите в рамките на три минути от втората половина. След час, Отборът на Маурисио Почетино поведе с 1-0 и беше настроен не само да премине към четвъртфиналите, но похвала за тяхната енергия и интензивност.

Липса на организация в ключови моменти обаче, струва на лондончани, които сега са изправени пред въпроси дали имат ноу-хау да се конкурират с елита. Те нямаха мъже, които да пазят задната греда или да маркират легендарния голмайстор Гонсало Игуаин, който предвидимо уреди изравнителя.

На този етап, равенство 1-1 щеше да е достатъчно, за да изпрати Тотнъм при голове като гост, въпреки това те все още намираха за добре да действат с висока линия:Пауло Дибала по този начин се възползва от по-съмнителна защита от Кийрън Трипиър, осъждайки ги на поражение с 2-1.

Докато Шпорите с право са хвалени за впечатляващото качество на атакуващата си игра, остават защитни несъвършенства, които Борнмут трябва да се опита да разкрие.

Присъдата на Футболната лаборатория: 2-2