Бирмингам Сити 0-1 Мидълзбро Пет неща:Ноу-хауто на Боро е разликата

Голът на Патрик Бамфорд от първото полувреме даде на претендентите за повишение Мидълзбро победа с 1:0 на Сейнт Андрюс, натрупване на натиска върху борещите се Бирмингам Сити. Ето пет неща от играта.

Ранното отцепване на Бирмингам

Домакините имаха стимулиращия ефект на нов мениджър в Гари Монк, така че не беше голяма изненада, че атакуваха с високо темпо през първия половин час. Широките мъже Джота и Жак Магома отправиха заплахи; първият обърна Джордж Френд в кутията само за да намери страничната мрежа на 19 минути, моменти след като последният изстреля Крейг Гарднър за изстрел от далечно разстояние, който беше добре спасен от Дарън Рандолф. Вратарят обаче не трябваше да има ясни шансове при завръщането си на старото си място:Даниел Аяла запази мълчание на Че Адамс, докато Адам Клейтън падна дълбоко от халфовата линия, за да откаже много място на вратаря Лукаш Юткевич.

Траоре подкара Боро

10 членове от страната на Тони Пулис могат да бъдат критикувани за липса на изобретение, но Адама Траоре, сам, компенсира това. Дясното крило заставаше зад Максим Колин безброй пъти и неговото неудържимо темпо насърчи гостуващия полузащитник по-нагоре по терена, което беше ключово за крещендото на натиска в края на полувремето. След като се премести наляво, центрирането на бившия мъж от Вила в 39-ата минута намери пътя към Патрик Бамфорд, който имаше самообладание да докосне бързо задната стойка, преди да стреля у дома. 24-годишният, който беше съмнително незабелязан от централните защитници Майкъл Морисън и Харли Дийн, грабна седмия си гол за две седмици с безмилостност, която липсваше на Бирмингам.

Способността на блуса да натиска

Носителят на топката Майкел Кифтенбелд показа агресия, за да предизвика пресинг периоди през второто полувреме от домакините. Въпреки това интензивността на работата на Бирмингам без топката им даде увереност, че работата им с нея не заслужава непременно. Джота се бореше в по-тесни зони след почивката, Морисън изглеждаше неудобно да играе отзад, докато предпочитанията на левия бек Максим Колин за десния крак понякога забавяха играта. Заместник Сам Галахър, желаещ бегач в последния половин час, имаше най-доброто отваряне, полуобръщайки се Бен Гибсън, преди да стреля встрани от далечната греда от ръба на наказателното поле.

Smoggies се покачват?

Проблемите на Бирмингам трябва да бъдат приписани, отчасти, на впечатляващата организация на Мидълзбро, който забавяше играта, когато беше необходимо, и управляваше процедурите добре. Докато феновете на гости, които гледат как отборът им защитава тънка преднина след контузия, обикновено може да гризе нокти, Поддръжниците на Боро изпяха името на Пулис с безпогрешна плаваемост. Teessiders очевидно подновиха вярата си с 10 точки от последните си четири мача, което ги поставя в първостепенна позиция, за да надхвърлят изглеждащото някога празно място за финален плейоф.

Монахът трябва да има вяра

Новият шеф на сините наблюдава представянето, което представлява подобрение спрямо предходните шест мача, но не непременно достатъчно добър, за да изкопае страната си от неприятности. Първата стъпка беше да се съберат единадесет играчи, които се борят един за друг в продължение на 90 минути – което би трябвало да е даденост в Сейнт Андрюс, но не беше наскоро – и знаците във вторник вечерта са, че първата стъпка е направена. Стъпка втора за Монк обаче ще бъде да получи тази страна с качествено използване на топката, въображение и безмилостност в последната третина – тази втора стъпка ще определи неговия мандат.