Хъл срещу Суонзи:Тигрите трябва да са клинични

Пет гола от шест за впечатляващия Лоренте

Ремито 1-1 на Хъл с Бърнли в края на февруари беше пропусната възможност. Те имаха преднина срещу отбор, който взе само една точка на пътя, в мач, притиснат от тежки мачове на Арсенал и Лестър. След като загуби последните две, Късният изравнител на Майкъл Кийн за кларетите започва да изглежда по-значителен.

Хъл имаше своите шансове в доминиращо първо полувреме с Дийумерчи Мбокани и Камил Гросицки, виновни за разточителното завършване. Тези двамата плюс Ахмед Елмохамади и Абел Ернандес имаха девет удара помежду си в последната третина, но единственият удар на Хъл към целта беше дузпата на Том Хъдълстоун.

В известен смисъл е положително, че те създават тези отвори, което не правеха през първата половина на кампанията. Въпреки това, Хъл трябва да бъде по-клиничен, докато са на върха, просто поради тяхното положение. Тигрите са с четири точки отклонение от безопасността с най-лошата голова разлика в лигата и трите отбора над зоната на изпадащите са във форма.

Кристъл Палас и Лестър току-що спечелиха последователни мачове, докато Суонзи Сити е трети в таблицата с шест мача. Отборът на Пол Клемент отбеляза 12 гола за това време, въпреки тези мачове, включително Челси, Ливърпул и Манчестър Сити гостуват.

Фернандо Лоренте изглеждаше зверски в наказателното поле и отбеляза заслужено време за контузия. Всеки път, когато Гилфи Сигурдсон или друг вдигне кръст към, страхът в опозиционните централни защитници е осезаем и двойката на Бърнли просто не може да се справи с испанеца.

Не бива да се подценява значението на Том Карол, който е бил стабилно присъствие в халфовата линия заедно с движещата сила на Лерой Фер. Мартин Олсон отбеляза добре своя гол миналата седмица и впечатли през второто полувреме в Ман Сити, където Суонзи вероятно заслужаваше точка.

Освен този ден, което доведе до загуба на Swans с 2-1 късно, те са капитализирали, докато са на върха и това може да бъде решаващият фактор този уикенд.

Присъдата на Футболната лаборатория: 1-2
Съвет за залагане: Суонзи или равенство на 8/15