Бирмингам Сити 0-2 Норич Сити Шест неща:пъргави Канарчета

Мърфи и Тети празнуват второто – edp24.co.uk

Поражението на Бирмингам Сити с 2:0 от Норич Сити в събота следобед беше мач, в който кръвта и смелостта бяха надминати с умения и финес, благодарение на голове на Алекс Причард и Джош Мърфи. Ето шест неща от мача.

Състезателният старт на сините

Отборът на Стив Котерил натисна добре през първия половин час, като Майкъл Морисън доминира над Нелсън Оливейра, а Крейг Гарднър показва изобретателност в средата на терена. Майкел Кифтенбелд седеше зад Шейх Н'Дой, който подкрепи Лукаш Юткевич при закриването на централните защитници Кристоф Цимерман и Тим Клозе. Халфовете Алекс Тети и Том Трайбул, започват заедно за първи път след пет мача без загуба през септември, показа уважение към домакините, за когото Юткевич стреля широко на 10 минути. Най-доброто усилие на Бирмингам дойде в 26 минути, когато на Джонатан Граундс кърлинг с левия крак наложи впечатляващо спасяване от Ангъс Гън.

Клинични канарчета

За всички усилия и натиск на Бирмингам през този първи половин час, това е ужасно обвинение за техните атакуващи проблеми, че единственият истински тест за Gunn беше предоставен от Grounds, обикновено дефанзивен ляв бек. Тъй като домакините не са свикнали да са в последната третина, там показаха липса на увереност, която не видяхме от Норич. Джеймс Мадисън дирижира играта през средата и въпреки че в 29-та минута настройката на 21-годишния играч беше пронизана от Причард, дуото ще се обедини за първия пет по-късно. Тренировъчната площадка на Мадисън със свободен удар разцепи противниковата защита, за да намери своя съотборник, който се прибра вкъщи в близкия стълб.

Subs кратко въздействие

Причард можеше да сложи играта в леглото преди почивката, но той и Оливейра бяха държани настрани чрез добро двойно спасяване от Стокдейл. На интервала, Котерил представи Дейвид Дейвис и Жак Магома и двамата подобриха темпото от домакините, който стреля по-охотно. Въпреки това, качеството на стрелбата остана ограничено, като Гарднър беше особено разточителен, а Кифтенбелд взриви малко извън наказателното поле за 49 минути.

Посетителите поеха контрола

След като издържа на бурята, Норич се възползва от намаляващите нива на енергия на домакина, като задържа топката. Докато Причард, Оливейра, Мадисън и екипът за упоритост на Tettey-Trybull се комбинираха бързо и сладко в централните зони, десният бек Иво Пинто и лявото крило Мърфи държаха ширината, чака своя момент. Последният дойде в 71-та минута, когато той направи рядък набег вътре, за да влезе в края на паса на Причард за пин-пойнт, за да заобиколи вратаря, преди да се забие.

Вяра във Фарке

Този блог, отвън, беше разпитал старши треньора Даниел Фарке въз основа на резултатите, които остават по-малко от желани за отбор с потенциал на Норич. Въпреки това, този вид представяне затвърждава мнението, че германецът изгражда отбор, който не може непременно да надвие опонентите, но ги над-мисли. Повтаряйте това показване последователно през 2018 г. и може би – само може би – вярата на борда в дългосрочната визия на Фарке може да бъде потвърдена.

Мрачна зима в Сейнт Андрюс

Представянето на Бирмингам не показа отбор, който се е отказал - имаше периоди, през които битката беше там. Проблемът е, че сините не играят с увереността – или с персонала – за да се възползват по време на по-добрите си магии и така или трябва да поддържат интензивността на играта си за по-дълго, или стават по-безмилостни, когато се появят отвори. Резултатите другаде означават, че разликата от безопасността остава три точки - това може да се извлече на хартия, но с 12 отбелязани гола в 24, оптимизмът в B9 е дефицитна стока.