Шефийлд Юнайтед 1-2 Бристол Сити Шест неща:нещастните Блейдс

Победителят на Флинт го прави втория голмайстор на Бристол Сити с 6 гола... той е централен защитник - bbc.co.uk

В една завладяваща игра, която поднесе хубава реклама на шампионата по футбол, Победителят на Адън Флинт в контузията даде на Бристол Сити драматична победа с 2-1 срещу колегите си от Шефилд Юнайтед. Ето шест неща от играта.

Натиск на Юнайтед през първото полувреме

Бристол Сити показа уважение към Шефилд Юнайтед, докато полузащитниците Кори Смит и Марлон Пак седнаха дълбоко, въпреки техническите възможности на последния. Имаше обаче зееща пропаст между десния бек Бейли Райт, консервативен централен защитник от трейд и дясно крило Никлас Елиасон, който често беше твърде далеч на терена. Домакините се възползваха от това чрез добра комбинация между левия бек Енда Стивънс, който излезе напред по желание и Марк Дъфи, които се доближаваха по много поводи. Свободен удар в 20-ата минута на магьосника с копринени крака попадна в далечната греда, четвърт час преди две усилия на Били Шарп да намерят напречната греда съответно чрез крак и глава, последното включва глоба спасяване от властния Франк Филдинг.

Неочаквано откриване на града

Когато Бристол Сити се опита да играе дълго поради натиска, който домакините им приложиха, изпитваха малко радост, тъй като фалшивата деветка на Боби Рийд нямаше физическите качества, за да надвие Ричард Стърман. Вместо, По-добрите магии за първото полувреме на Робинс бяха дошли, когато имаха храбростта да задържат топката и така отбелязаха първия гол, малко преди интервала. Едно плавно преминаване с участието на Смит и Джош Браунхил надолу вдясно намери Джейми Патерсън, който отприщи чудесно кърлинг с десен крак в далечния ъгъл.

Още един гол за Кларк

Дикторът на стадиона Bramall Lane извика името на Леон Кларк, за да аплодира осем пъти в последните три домакински мача, така че беше малка изненада, когато той продължи добрата си индивидуална форма на 48 минути. След добра топка от Джон Флек за намиране на Кларк, Нейтън Бейкър се оттегли от 32-годишния, който имаше място в кутията да пробие у дома. Шефилд Юнайтед взе инерция от това изравняване и можеше да продължи шест минути по-късно, когато Дъфи, сега влияе на нещата по правилния канал, нави топката към далечната греда.

Флек в ада

Домакините доминираха, но близо до часовата точка, влиятелният Флек постави лошо предизвикателство на Смит и беше незабавно изгонен. Уволнението на шотландеца предаде инициативата на посетителите, за когото Патерсън използва допълнителното пространство с няколко търсения, един от които издигна Браунхил за моментна снимка, която беше обърната назад.

Съмнителни смени на Уайлдър

Крис Уайлдър представи нападателите Дейвид Брукс и Клейтън Доналдсън за Дъфи и Шарп, заедно с креативния халф Самир Карутърс, който противоречиво замени впечатляващия Крис Башам. Такива смели промени доведоха до вълнуващ финал, но те не бяха непременно най-хитрите ходове, особено с новия нападател на Сити Милан Джурич, Мати Тейлър и Джонатан Леко чакат да нанесат щети от другия край. Боби Рийд падна по-дълбоко, за да посрещне триото и именно 24-годишният асистира на победителя. След като първоначалният му пас беше блокиран, Рийд пръсна дълбоко пресичане за първи път към задния стълб, за да открие дебнещия Аден Флинт, който подтикна към далечната страна на мрежата, за да изпрати всички свързани с клуба в делириум.

Честен Аден

При интервю след мача, Флинт призна, че представянето на неговата страна не е било най-доброто. След като са видели собствената си дървена дограма нанесени четири пъти, като Филдинг успява да направи редица впечатляващи спасявания, преди противниковият играч да бъде изгонен, може да е подвеждащо да се каже, че Бристол Сити е превъзходната страна. Резултатът ги отдалечава с три точки от втория си съперник от Севернсайд Кардиф – които пътуват за Рединг в понеделник – и значително повишава надеждите им за автоматична промоция. За разлика от това, Шефилд Юнайтед остава само с една точка от последните си четири мача. Сега те се страхуват не само за мястото си в първите две, но сигурността на техния статут на първите шест, след това злощастно поражение.