Бирмингам Сити 2-2 Норич Сити Шест неща:справедлив резултат

MOTM – Онел Ернандес

След изпълнено с екшън второ полувреме, Бирмингам Сити направи равенство 2-2 с Норич Сити в мача за откриване на сезон 2018-19 Championship. Ето шест неща от играта.

Гъвкав Норич

Норич настрои като 4-2-3-1 извън владение, с Томи Трайбул и Алекс Тети в двойния пивот, но последният падна по-дълбоко, когато спечелиха топката обратно, за да образуват нещо като 3-3-3-1. Широкият мъж Онел Ернандес и оттегленият напред Теему Пуки размениха ролите впечатляващо, както направиха десните Бен Маршал и Марко Стиперман. Последното дуо се комбинира добре за Маршал да премине за Джордан Роудс, който видя удара му с глава в осмата минута блестящо преобърнат от дебютанта на Бирмингам Конал Труман. Като се има предвид, че Норич често беше критикуван за предвидима игра миналия сезон, спонтанността на тяхното движение в B9 предлага място за насърчение.

Магома се нуждаеше от високо

Бирмингам беше достатъчно откровен през първото полувреме, но халфовете не можаха да се ангажират с топката толкова рано, колкото биха искали, така че Жак Магома често беше необходим в своята защитна третина. Крилото се справи добре там, но натиска на сините в началото на второто полувреме показва, че той е твърде голям актив в последната третина, за да бъде прекалено натоварен в защита. Тъй като "десният бек" на Норич Маршал често беше хващан високо на терена при преход, имаше пропуски зад това, което Магома експлоатира. След като видя първоначално усилие извън зоната, блокирано на 56 минути, бившият сряда разби топката в покрива на мрежата, за да изведе домакините напред.

Subs ключ за Канарчетата

Поне през първите 18 минути на второто полувреме – и може би в заключителните етапи на първото – Норич изглеждаше в опасност да се върне отново в това неангажиране, странично облекло, което видяхме миналия сезон; но това беше преди Даниел Фарке да направи три важни смени. Мориц Лайтнер добави креативност от дълбоко, Кени Маклийн измина отляво, докато нападателят Денис Србени изглеждаше като човек с точка за доказване.

Късна драма

Кристиан Педерсен, Единственото лятно подписване на Бирмингам, изглеждаше малко подозрително позиционирано. Левият бек беше уловен от топката на Маршал отзад за изключителния Ернандес, който продаде манекени Harlee Dean и Maikel Kieftenbeld, преди да изравни с опитомено усилие, което Труман може би не би избегнал. Норич доминираше в последните етапи и докато Вив Соломан-Отабор надхитри Грант Ханли, за да постави сините в предната част от неочакваното, домакинска победа би била тежка за Норич, които бяха спестени една точка благодарение на хладния финал на Ернандес в 94-та минута.

Жълтите подобриха ли се?

Една от основните критики, отправени към режима на Фарке на Кароу Роуд, е липсата на ширина. може би обаче, неговата страна може да започне да компенсира това, като има много играчи, които се чувстват удобно на различни позиции и през голяма част от това състезание, което им позволи да постигнат разумен контрол върху производството. Те наистина изглеждаха отворени – особено в широки зони и в преход – без това да им е подпомогнато неяснотата, че има определени позиции на няколко играчи. Въпреки това, липсата на инвестиции и продажба на ключови играчи означава, че това трябва да се счита за работа в ход; Жребият в събота представлява стабилен старт.

Смесен дисплей от Бирмингам

За кратки заклинания, най-вече в началото на второто полувреме, Страната на Гари Монк атакува с темп и агресия, създава истински проблеми за Норич. Въпреки това, начинът, по който отборът атакува, изискваше много енергия и, както видяхме, може да е трудно да се поддържа тази интензивност за цяла половина, да не говорим за 90 минути. Докато стремежът и страстта на Блус бяха много удовлетворяващ аспект от тяхното представяне, следващата стъпка е да станете по-селективни относно това как и кога се конструират атаките.