Прогнози за 1-ви кръг на ФА Къп:разстройство от нелигата?

Рочдейл срещу Бромли

Не е извън възможностите Рочдейл да срещне Бромли във Втора лига през следващия сезон. Дейл, които са спечелили само три мача в лигата, не са били подпомогнати от летните напускания на Натаниел Мендес-Лейнг и Мати Лунд за клубове от шампионата. Те не играят с плавността, която очакваме от тях, докато Бромли са третият голмайстор в Националната лига. Гарваните могат да се похвалят с един от най-добрите отбори, които са имали в своята 125-годишна история, с опита на бившия верен представител на Милуол Алън Дън, смесен с вълнуващия 24-годишен голмайстор Джош Рийс. 1-2

Шрусбъри срещу Олдършот

Този мач за последно е игран през март 2012 г. когато Марвин Морган отбеляза късно изравнителен гол за Шрусбъри срещу клуба, за който отбеляза 25 пъти. Човекът, който се надява да преследва стария си клуб по този повод, е Омар Бекълс, който може да получи възможност като централен защитник, ако Пол Хърст избере да даде почивка на Аристоте Нсиала и Мат Садлър за предизвикателството за повишение. Защитата на Олдършот не се справи толкова добре, допусна 14 гола в последните си седем мача в лигата, дори и да запазиха чиста мрежа в победата си от четвъртия кръг от квалификациите над Торки. Те трябва да представляват заплаха занапред – опитният нападател Мат МакКлуър, бързият широк играч Шамир Фенелон и мощният халф Мани Ойелеке се държаха на ниво втора лига в миналото. 2-1

Стивънидж срещу Нантуич Таун

Nantwich's нямаха много късмет досега в Северната Висша лига, където загубиха пет от осемте си гостувания. Състоянието ги е облагодетелствало малко повече във ФА Къп, като наетият под наем на Крю Уил Яаскелайнен им помогна да победят Кетеринг с отлично представяне на мача в гол. Dabbers имаха предишни в това състезание:Анди Лок отбеляза най-бързия хеттрик за Купата на Англия, опаковане един в рамките на две минути и 20 секунди. Малко вероятно е да счупят този рекорд в събота, дори ако полузащитникът Мат Бел ще представлява заплаха от декорации. Последният играч, отбелязал хеттрик за Стивънидж, беше Мат Годън през януари и нападателят отбеляза три гола в последните си два. Независимо дали той започва заедно с Дани Нютън, който самият има шест гола в 16 мача в лигата този мандат, ще реши дали Nantwich има външен шанс в Hertfordshire. 2-1