Прогнози за 2-ри кръг на ФА Къп:Forest Green е нагоре?

Флийтууд срещу Херефорд

Сблъсъците в първия кръг, тези отбори играха и двата отклонени на червен картон. Херефорд се бори срещу Телфорд в продължение на 60 минути, но те започнаха да се налагат след уволнението на Джон Ройл и осем минути по-късно, Джон Милс удари у дома, след като ударът на Ашли Хейшам беше париран. по ирония на съдбата Срещата на Флийтууд с Чорли беше почти точно обратното. Те се трудиха през голяма част от състезанието, само за да започнат да играят след собствения си играч, Люи Койл, беше изгонен, с Джак Соуърби с впечатляващ победител след контузия. Херефорд Юнайтед стартира по-привлекателен обрат срещу Нюкасъл през 1972 г., но новият Херефорд трябва да създаде свои собствени спомени – Хайбъри би било добро място за начало. 1-1

Форест Грийн срещу Ексетър

Форест Грийн Роувърс имаха възкресение през последните шест седмици, започна с тази неочаквана победа с 1-0 в Ковънтри. Кристиан Дойдж отбеляза шест от седемте им гола през ноември с някои класически завършвания на централния нападател, но той е бил подпомогнат от подобрената креативност от Рийс Браун и Киану Марш-Браун. Голмайсторите на Ексетър Сити при победата им с 2:0 над Акрингтън бяха по-малко предвидими:държаха халфа Хирам Боутинг в мрежата след късен удар в наказателното поле, а защитникът Пиърс Суини грабна от мястото си. Гърците обаче не са в най-добрата си форма далеч от Девън и може да излязат от купата в Нейлсуърт. 2-1

Джилингам срещу Карлайл

И двата отбора влизат в това равенство за купата след равенство в последния си мач в лигата. Карлайл не получи точно трите точки, които искаха срещу Моркамб поради късно изравняване, но напоследък постоянно се подобряват, с Клинт Хил ключов изпълнител на централния защитник. Джилингам можеше да победи Олдъм миналата седмица, ако ранните усилия на Лий Мартин и късният свободен удар на Люк О’Нийл не бяха спасени, но те разчитаха на впечатляващия Томас Холи, за да ги поддържа и на ниво. Карлайл спечели с три или повече гола три пъти този сезон, което предполага, че могат да вдигнат друга предавка, когато наистина се наложи – може би пътуването до опозицията от Лига 1 е мястото, където можем да видим най-добрите от тях. 1-3