Шрусбъри срещу Блекбърн:Роувърс трябва да подобрят играта си

Пейн:гол на всеки 51 минути – shropshirestar.com

Блекбърн има добър отбор на хартия, но отне мачове срещу по-добрите отбори, Скънторп и Брадфорд, да измъкнем по-упоритите изпълнения от тях.

Когато са играли игри, те „трябва“ да спечелят, те не отговарят съвсем на темпа на работа на опозицията, както видяхме в събота. Роувърс загуби с 1-0 от АФК Уимбълдън, но можеше да бъде и повече без едно или две добри спасявания на Дейвид Рая.

Те не могат да бъдат толкова бавни срещу Шрусбъри, които играят със сърце и решителност всяка седмица. Salop не е бил страхотен във всеки мач досега, но те работят усилено един за друг и могат да творят във всеки един момент чрез широката игра на Шон Уоли и Алекс Родман.

И двете модни открития за Стефан Пейн, който отбелязва средно по един гол на всеки 51 минути – най-добрият рекорд за този показател в цялата EFL. Пейн тревожи защитниците със своята сила и храброст, и двете се доказва от гола му в Олдъм миналата седмица. Този гол го принуди с контузия след 21 минути, но феновете на Шрусбъри ще се радват да научат, че той ще бъде готов да играе този уикенд.

Блекбърн трябва да съответства на скоростта на Пейн в своята защитна трета и да реагира бързо на опасност, което не видяхме за гола, който допуснаха миналата седмица. Дерик Уилямс беше извън позиция и се върна назад, докато централните защитници наблюдаваха топката, докато противниковият нападател пое удара. Чарли Мългрю имаше проблемите си с фитнес през последните няколко седмици, докато Елиът Уорд може вече да няма краката, и двете са уязвими към темпото.

Човек, който може да осигури известно темпо за Блекбърн, е Хари Чапман, който изглеждаше блестящо досега в пет мача в лигата от пейката. Може да му бъде дадено начало, както можеше Брадли Дак, който е в състояние да извърши точна доставка.

Които и атакуващи играчи да избере Тони Моубрей, ще трябва да победи Аристоте Нсиала и Мат Садлър. Мощният Nsiala и интелигентният Sadler играха всяка минута от кампанията на Salop в лигата досега, помагайки им да запазят четири чисти мрежи в осем мача.

Блекбърн вече имаха три почивни дни срещу страни, които би трябвало да победят – сега се нуждаят от още едно голямо представяне в играта.

Присъдата на Футболната лаборатория: 1-1