Блекбърн 2-0 Bury Six Things:Роувърс отиват на върха

Блекбърн 2-0 Бъри – burytimes.co.uk

Тъй като Шрусбъри не е в действие до вторник, Блекбърн Роувърс се възползваха от възможността си да застанат временно начело в Лига 1 в понеделник вечерта. Те си осигуриха победа с 2:0 над застрашения от изпадане Бъри благодарение на голове на Дани Греъм и Адам Армстронг – ето шест неща от мача.

Роувърите се нуждаят от вариации

Блекбърн, силно желан за промоция с повечето букмейкъри, които предлагат https://www.signupbonuses.co.uk/, направи тежко време на нещата през първото полувреме. С трима централни защитници - Дара Ленихан, Чарли Мългрю, Дерик Уилямс – и двама държащи халфове – Ричи Смолууд и Кори Евънс – те бяха добре екипирани без топката, но им липсваше вариация с нея. Адам Армстронг трябваше да направи повече, за да разшири играта и да създаде пространство в напреднали зони за Брадли Дак, който понякога беше принуден да вдига топката от дълбоки позиции.

Solid Bury

Разочарованието на Блекбърн от първото полувреме също беше отражение на впечатляващата организация на Бъри. Докато ключови блокове от Питър Кларк и командващият вратар от бившия му съотборник от Олдъм Конър Рипли помогнаха на Шейкърс, отбранителната им работа започва отпред. Хари Бън и Джордж Милър работиха неуморно, за да откажат времето на централните защитници на Блекбърн на топката, осигурявайки силна защита на полузащитниците Джош Лоран и Нийл Данс.

Повратна точка

Дали играта ще бъде запомнена като фин дефанзивен дисплей от Бъри, или контролирано изпълнение от техните домакини, беше определена в първите пет минути на второто полувреме. Отборът на Райън Лоу се възползва от небрежните подавания на Роувърс, за да създаде две отвори през първите две минути:уви, ударът на Лоран беше добре блокиран от Мългрю, преди Бън да вземе грешно решение да стреля на почивката с опции от двете му страни. Разточителството им щеше да бъде наказано няколко минути по-късно, когато Камерън загуби концентрацията си, за да позволи на Греъм да кимне вкъщи за доставката на Дак.

Последният разцвет на Блекбърн

За Блекбърн е естествено да изведе топката напред рано и те намериха по-лесно да го направят след първия гол. Промените помогнаха:Тони Моубрей премина на задна четворка и доведе Маркъс Антонсон и Джак Пейн, последният инжектира енергия и движение, което може би намали натиска върху Дак. Дара Ленихан, амбициозен пасатор цяла вечер, премина към задния стълб и въпреки че Антонсон не можа да реализира, грешка от нещастния Камерън позволи на Армстронг да се прибере вкъщи. Само едно добро спасяване на Рипли отказа гол на Пейн и домакините, трета в удобен втори период.

Пропастта на Бъри

Като се имат предвид дълбините, които Бъри потъна преди Райън Лоу да поеме поста, би било напълно несправедливо да го обвиняваме за това поражение след подобрена серия от резултати. Въпреки това, резултатът означава, че ако техните съперници по изпадане продължат със същия темп, Шейкърс сега се нуждаят от около две точки на мач от сега до май, за да останат нагоре. Подкрепата за Лоу е налице, но вярата, че неговата страна може да направи чудото, не е толкова очевидна.

Блекбърн и Дак водят глутницата

Уигън, в същата нощ, доминираха в заглавията с невероятната си победа за Купата на Англия над гиганта Манчестър Сити, но по-голямата победа на Блекбърн с хляб и масло също беше важна. Те издържаха разочароващо първо полувреме тази вечер, но силата им в дълбочина и последното трето качество в крайна сметка ги накараха да излязат на върха; позиция, с която се надяват да се запознаят оттук нататък.