Лутън срещу Стивънидж:късните пропуски на Боро

Страната на Сарл трябва да е силна в последните етапи - bbc.co.uk

Въпреки че седмото място Стивънидж имаха добър старт на сезона, те също могат да почувстват пропусната възможност.

След като водеше в 10 от своите 12 мача, Боро загубиха девет точки през второто полувреме на мачовете. Те са склонни да лагеруват в собствената си ложа, когато имат какво да защитават късно в мача и може би това е донесло повече вреда, отколкото полза:само пет отбора са допуснали повече от своите пет в последните 15 минути.

Тази тенденция изглежда още по-проблематична, когато се изправят срещу завръщащите се крале Лутън. Хейтърите взеха седем точки от загубени позиции, четири от които дойдоха от 85-ата минута нататък. Те загубиха с 2-0 на Мансфийлд през август, преди късните удари да им спасят точка, след това изоставаше до 90-ата минута на Wycombe, преди да излезе с победа.

Далече от дома, те често са разчитали на вратаря Марек Стех да ги задържи в мачовете и след това са показали дълбочина, както и дух, за да грабнат точки късно. У дома те бяха по-доминиращи, печели пет от шестте си мача и вкарва 17.

Те имат двама нападатели във форма в Джеймс Колинс, техният голмайстор със седем гола и Дани Хилтън, който отбеляза четири гола в последните си четири мача. Двамата са създали отлично партньорство и е трудно за защитите да замълчат – веднага щом единият от тях вземе топката, другият моментално намира място в опасни зони.

Колинс и Хилтън ще бъдат шепа за централните защитници на Стивънидж, Люк Уилкинсън и Фрейзър Франкс, които биха могли да прекарат тежък следобед на старото си стъпало. Те ще се нуждаят от силна защита от други бивши Шапкари, десният бек Рони Хенри и държащият халф Джонатан Смит, за да държат съперниците си на разстояние.

В другия край, Дани Нютон започна сезона с вече шест гола и може да се почувства нещастен, че не е завършил 90 минути повече от два пъти от август. Неговият партньор, Мат Годън, е еднакво трудолюбив, дори ако тепърва предстои да преоткрие плодотворната форма на голове, която показа в дебютния си сезон на Ламекс, пропусна дузпа в Крю в събота.

Ако той вкара гол на Грести Роуд – и ако отборът на Дарън Сарл не загуби от гол в 96-ата минута – щяха да имат късмет. Беше лошо представяне, не помогна от отсъствието на широки мъже Том Пет и Бен Кенеди. Първият може да се появи след скорошно почукване, докато вторият се завръща след успешно представяне за юноши до 21 години на Северна Ирландия.

Стивънидж ще бъде подсилен от завръщането на Кенеди, но това е първият път, когато се изправят срещу друг отбор от топ седем този сезон. Те трябва да докажат, че все още могат да вдигнат играта си срещу по-добрите отбори – както направиха миналия сезон – и да задържат победи, когато попаднат в тяхната ръка.

Присъдата на Футболната лаборатория: 2-2