Скънторп срещу Блекпул:магия на Морис и Лонгстаф

Лонгстаф изглеждаше доволен от удара си срещу Дони – blackpoolfc.co.uk

Лига 1 беше любезна към завършилите академията на Нюкасъл Юнайтед. През 15/16 г. Адам Армстронг имаше пробивен сезон с Ковънтри. През 16/17 г. Сами Амеоби и Шейн Фъргюсън бяха част от отбори, спечелили промоция. Тази година, третият ред Тайнсайдър е Шон Лонгстаф. Наемателят вкара гол във всеки от четирите си старта в лигата за Блекпул – а последните три бяха много привличащи вниманието удари.

Тези голове показват сплотеността, с която Блекпул играе. За два от тези цели, Кайл Васъл направи хоризонтална стрела, за да разсее защитата и да създаде пространство за Лонгстаф да стреля. За своя самостоятелен гол срещу Уимбълдън (0:17) последният тайм аут, движението на Нейтън Делфунесо беше ключово.

Като нападател по професия, може да се очаква, че той ще иска да намери голмайстор веднага щом Лонгстаф вдигне топката. Вместо, Делфунесо заема позицията на лявото крило, за да заеме десния бек на Уимбълдън, давайки на Лонгстаф пространство да бяга при десния централен бек. Когато защитниците започнаха да се приближават до наемащия Нюкасъл, той имаше умението и присъствието на духа да плъзне топката назад и да намери място, за да я изстреля в близката греда.

Въпросът е дали той ще има същата радост срещу солидна защита на Скънторп, която е допуснала само два гола в пет мача в лигата. Леви Сътън играе достатъчно добре, за да държи Джордан Кларк извън слота на десния бек и би трябвало да е наясно с триковете на Делфунесо и Лонгстаф. Мъри Уолъс остава модел на последователност, докато Рори Макардъл не дава много шансове, дори ако понякога е виновен за раздаване на топката.

Безсмислените изпълнения на МакАрдъл капсулират начина, по който Скънторп играе. Те няма да доминират над много отбори за 90 минути - всъщност, те все още не са отбелязали повече от веднъж срещу 11 мъже. Ако ще бъдат повишени, вероятно ще го направят в подобен стил на класа на Ръс Уилкокс от 13/14, които не бяха красиви, но запазиха чиста мрежа в почти половината си мачове и имаха победител в мача в другия край.

Онази година, талисманът беше нападателят Сам Уинъл, като има предвид, че тази година крилото Джош Морис е най-вероятно да грабне заглавията. Сблъсъците с Оксфорд и Бъри водеха до равенства без голове през последните 10 минути, преди да създаде момент с индивидуално качество. Тези мачове доведоха до победа с 4-0 в Хоум Парк, където Морис беше основният творчески изход на отбора срещу 10-членния Плимут.

Докато Лонгстаф ще се възползва от разтягането на играта на съотборниците си в събота, Морис играе в отбранителна система и може да бъде помолен да направи това малко повече сам.

Присъдата на Футболната лаборатория: 1-1