Джилингам срещу Брадфорд:ключ на централните защитници

Солидно представяне миналата седмица – Kilgallon

Справедливо е да се каже, че представянето на Брадфорд Сити, при победата им с 2-1 над Блекпул миналата седмица, не беше винтидж. Те разчитаха до голяма степен на своите централни защитници:Матю Килгалон за неговото представяне като човек на мача и Нат Найт-Пърсивал за неговото начало малко преди полувремето, след като Тимъти Диенг хвърли свободния удар на Ники Лоу.

Още един централен защитник, Габриел Закуани, имаха добър мач за първия мач на Джилингам в Донкастър. Бившият играч на Нортхемптън беше най-близо до гол, виждайки как ударът му с глава се откъсва от линията и добавя физичност към задната линия на Гилс. Ейдриън Пенок обаче ще бъде най-благодарен на Томас Холи, който раздели мнението си в Priestfield, но направи ключови спасявания от близко разстояние от Мати Блеър и Джон Маркиз, за ​​да запази точка.

Единственият проблем от първите им два мача, което включваше поражението за купата с 2:0 във вторник в Рединг, е недостигът на шансове, създадени от открита игра. Войските на Pennock са имали пет удара в целта в два мача, но Брадфорд имаше един повече от това само във вторник. Загубиха с 3-2 от Донкастър, но беше близо до удължаване на играта до продължения въпреки изгонването на Ромен Винселот с 29 минути от оставащите 90.

Двама нападатели излязоха от целта, Доминик Полеон и Алекс Джоунс, последният заместник на Омари Патрик, който сам е хванал окото. Джейк Рийвс все още не е отбелязал, но първите признаци са, че той е способен на креативност и лидерство, последното е ключова черта предвид летните заминавания.

Гилингам няма да бъде преобърнат, но Брадфорд има малко повече мобилност и финес в предните зони.

Присъдата на Футболната лаборатория: 1-2