Милуол 1-0 Брадфорд Седем неща:най-важното

Морисън прави победителя – dailystar.co.uk

Милуол са в Чемпиъншип след победа с 1-0 в плейофа на Лига 1 над Брадфорд Сити. Но какво научихме от играта?

Задайте частична заплаха

В едно вълнуващо начало на играта, Милуол заплашваше от сет игри с мишена Стив Морисън, често отправна точка. 33-годишният футболист удари с глава ъгъла на Шон Уилямс, докато Брадфорд изглеждаше нервен, когато беше принуден да се справи с поредица от ранни корнери.

Големият момент на Кларк

Един от тези корнери обаче доведе до откъсване на Bantams. Уилямс беше хванат, а Марк Маршал, един от най-ярките изпълнители в първото полувреме, уреди добре паса си, за да изиграе Били Кларк към вратата. Джордан Арчър разумно остана на линията си и, подпомогнат от възстановяването на Шон Хътчинсън, наклони топката встрани, за да откаже опонентите си от откриване в 13-та минута.

Флуид Брадфорд

След шанса на Кларк, атакуващият полузащитник стана по-ангажиран. Той влезе в джобове на пространството точно зад четирима халфова линия на Милуол, която беше опъната от Тони Макмеън и Джеймс Мередит, прегръщащи тъчлинията. Тони Крейг отстъпи място срещу опасния Маршал и се нуждаеше от прикритие от халфа Наджим Абду, по този начин дава повече място за Джош Кълън и Ники Лоу в средата на терена.

Упорита защита

Въпреки териториалното господство на Брадфорд, това беше централен защитник, който имаше два от най-добрите си шанса. Рори МакАрдъл отбеляза победителя в полуфинала и от ъгъла на Кълън, той се напрегна да кимне право на Арчър на задния стълб на 31 минути, след това с глава надписа кърлинг свободен удар в началото на второто полувреме. Фактът, че тези полушансове се откроиха, говори много за командното представяне на централните защитници на Милуол, Хътчинсън и Байрън Уебстър.

Второ полувреме натискане

В последния половин час, вярата започна да прониква в вените на Милуол. Отборът се издигна по-нагоре по терена като единица и атакува отдясно, Mahlon Romeo се съчетава добре с Джед Уолъс. Последният беше промъкнат от Лий Грегъри, но не можа да намери хладнокръвие да завърши, преди Морисън да направи удар, блокиран от МакАрдъл в 79-та минута.

Режещ ръб

Морисън спечели победител в 85 минути, избягвайки вниманието на Нат Найт-Пърсивал към стрелбата на Грегъри от близко разстояние. Въпреки че иначе играта беше тясна, опитът и храбростта на Морисън и Грегъри в опасни зони доведоха до печалба на Милуол там, където Брадфорд не можеше.

Какво означава

Милуол възвърна чувството за идентичност при легендата на клуба Нийл Харис, но тази победа означава, че те също са възстановили статуса си в шампионата. Друга клубна легенда, Стюарт Маккол ще бъде уверен, че ще изведе любимия си Брадфорд Сити на същото ниво. за да направите това, неговата страна трябва да запази нивата на представяне през следващия сезон и да бъде малко по-клинична в последната третина.