QPR срещу Фулъм:Камара е ключът

Невероятна Камара – gettyimages.com.au

Иън Холоуей описа представянето на своя отбор през първото полувреме срещу Бъртън Албион миналата седмица като най-лошото, което някога е виждал. Пристиганията на Мат Смит и Брайт Осайи-Самюел на полувремето вдъхновиха подобрено второ полувреме, който видя как Джейми Маки и Люк Фрийман се приближават повече от един път, но не можаха да намерят път.

Това беше изпълнение, което подчерта нуждата на QPR от убедителен фронтмен. След победата с 2:0 над Рединг в първия ден, партньорството на Маки и Конър Вашингтон все още не е щракнало. И двамата играчи работят достатъчно усилено, но нито един от тях няма голяма полза от това, че Rs правят 26 пресичания на игра, повече от всяка друга страна. За да максимизира потенциала на Вашингтон, той се нуждае от по-голям нападател до него, може би Смит, способен да получи първоначалните нокдауни.

Фулъм играе по 15 центрирания на мач, по-малко от всяка друга страна, но те също трябва да намерят естествено водещ нападател в своите редици. Досега този сезон те са играли като Floyd Ayite и Rui Fonte в средата и двамата са креативни, но нито едното, нито другото не осигуряваше напълно телесността или безмилостността, която човек би искал от число девет. Появата на Абубакар Камара като заместник срещу Мидълзбро в събота обаче – и голът му в Нотингам Форест – предполагат, че той може да е липсващото парче от пъзела.

Докосването му още не е всичко, което може да бъде, което означава, че той не е заместител на Крис Мартин, но от обратната страна той е по-бърз и може да тича отзад. Камара, с когото е 8/5, за да вкарате по всяко време NetBet Sport , може да осигури строг тест за защитата на QPR. Този арьергард беше изправен пред критики в началото на сезона, но, допусна само веднъж в два мача, подпомогнат от упоритостта на халфовата линия на Джош Скоуен.

Иън Холоуей върна малко страст в клуба и докато е начело, можем да очакваме да видим 11 играчи да се борят за фланелката. Те взеха повече точки (пет) от всеки друг отбор от мачове, в които изостават на полувремето. Представянето им в Барнсли във вторник не беше най-доброто, но Фрийман направи впечатляващ удар в 87-ата минута, за да спечели точка.

Този дух е нещо, от което Фулъм трябва да внимава. Те свирят с толкова висока интензивност, че, през последните минути, понякога губят малко енергия и са плащали за това няколко пъти. В Камара обаче, може просто да имат нападател, способен да убива мачовете, преди умората да стане проблем.

Присъдата на Футболната лаборатория: 1-2