Манчестър Юнайтед 3-2 Саутхемптън Рейтинг на играчите:Габиадини блести

Ман Юнайтед вдига купата

Скоба на Златан Ибрахимович помогна на Манчестър Юнайтед да вдигне Купата на EFL със случайна победа с 3-2 над Саутхемптън – но как се оцениха играчите от двата отбора?

Манчестър Юнайтед

Давид Де Хеа – направи добри спасявания от Уорд-Проуз и Тадич. Той беше хванат с плосък крак за първия гол на Саутхемптън, но можеше да направи малко за втория им. 5

Антонио Валенсия – твърде често хващан извън позиция през първото полувреме, позволявайки на Саутхемптън място отзад. Приличаше повече на буйстващото си аз след почивката. 5
Ерик Бейли – можеше да направи повече, за да спре центрирания отляво на Саутхемптън и преминаването му на моменти беше твърде директно. Често разчиташе на темпото си, за да влезе в позиция. 4
Крис Смолинг – показа повече позиционна предпазливост от Бейли. Взе някои добри решения, но в други моменти можеше да бъде по-агресивен. 5
Маркос Рохо – участва в добра комбинация за гол, но Соарес и Уорд-Проуз го подминаваха твърде лесно понякога. 3

Андер Ерера – не успя да се наложи в играта както обикновено, но все пак допринесе в определящи мача моменти. Спечели свободния удар за първия гол на Златан и даде превъзходно центриране за своя победител. 6
Пол Погба – не беше наясно с пространството пред защитата през първото полувреме. Подпомогнат от защитата на Карик, той израсна в играта по средата на втория. 4
Джеси Лингард – пое гола си добре и изпълни добре задълженията си в защита, особено когато се премести надясно за второто полувреме. Можеше да се справи по-добре с някои от своите шансове, но нямаше късмет да бъде отстранен. 7
Хуан Мата – анонимен през първото полувреме и на моменти не успя да изгони Бертран обратно. Изглежда засегнат от лични проблеми и е отстранен на полувремето. 4
Антъни Марсиал – издържа тихо първо полувреме, не е подпомогнат от липсата на контрол в средата на терена. Едно или две впечатляващи бягания след почивката. 4

Златан Ибрахимович – допринесе малко... освен неговия кърлинг свободен удар през първото полувреме – о, и неговият удар с глава, за да спечели играта късно. 7

Майкъл Карик (на 45) – неговото хладнокръвие и позициониране помогнаха на Юнайтед да спечели периоди на контрол през второто полувреме. 8
Маркъс Рашфорд (на 77)
Маруан Фелайни (на 90)

Саутхемптън

Фрейзър Форстър – докато критиките към неговото позициониране за първия гол може да са малко остри, той не спаси Саутхемптън, когато имаха нужда от него. 4

Седрик Соарес – напредна добре и щеше да настрои Габиадини за отваряне, ако не беше флагът за офсайд. Можеше да защити втория гол на Юнайтед по-добре. 7
Джак Стивънс – късметлия, че не беше изгонен за предизвикателство с шипове и частично виновен за двата гола на Юнайтед от открита игра. Неопитност показа по големия повод. 3
Мая Йошида – не успя да запази мълчание на Ибрахимович, но предизвика едно важно предизвикателство за Лингард. 4
Райън Бертран – няколко отлични бягания отляво го направиха ключов за цялата добра атака на Саутхемптън през първото полувреме. По-малко приключенски след почивката. 8

Ориол Ромеу – фаулира Ерера за свободен удар на Ибрахимович и трябваше да проследи Лингард за втория гол, но можеше да се изкупи, когато ударът му с глава от второто полувреме се удари в дограмата. 3
Стивън Дейвис – тихо ефективен дисплей за първото полувреме, но загуби част от хватката си в халфовата линия след интервала. 5

Джеймс Уорд-Проуз – често правеше припокриващи се бягания, когато Тадич или Редмънд вдигнаха топката пред защитата и дадоха някои отлични доставки. Принудително спасяване през първото полувреме и от Де Хеа. 8
Душан Тадич - влезе в няколко добри положения пред защитата на Юнайтед и беше отличен през първото полувреме. След паузата стана нещо като пътник и беше свален. 6

Нейтън Редмънд – изглеждаше оживено през първото полувреме. Предизвиква проблеми както отляво, така и при сближаването с Тадич в по-централна роля. Достоен воле след почивката. 7
Манолас Габиадини – усети възможности с умно движение, както направи и за двата гола, включително и за втори като снайперист. Можеше да има хеттрик, ако откривателят му беше присъден и нямаше късмет да бъде отстранен. 9