Манчестър Юнайтед 3-2 Саутхемптън:Седем неща

Юнайтед вдигне купата – dailystar.co.uk

Скоба на Златан Ибрахимович помогна на Манчестър Юнайтед да вдигне Купата на EFL със случайна победа с 3-2 над Саутхемптън – но какво научихме от финала?

Саутхемптън заплаши отляво

След като центрирането на Райън Бертран предизвика момент на нерешителност в задната линия на Юнайтед в началните размени, изглежда, че това ще бъде основната сила на Саутхемптън. Левият бек се справи отлично през първото полувреме, подпомогнато от нежеланието на Хуан Мата да проследи назад и съмнителното позициониране на Антонио Валенсия. Бертран прехвърли топката към своя колега краен защитник Седрик Соарес в десет минути и Манолас Габиадини удари у дома, само за да бъде изключен голът.

Головете на Юнайтед дойдоха от червено

Ориол Ромеу е изключителен този сезон, но в събота той беше отчасти отговорен за два от головете на Юнайтед през първото полувреме доминираше от Саутхемптън. Той получи жълт картон за фаул срещу Андер Ерера, преди Златан Ибрахимович да се свие при резултат от свободен удар, на който Фрейзър Форстър също може да е хванал ръка. След рядък ход от Червените дяволи, След това Ромеу не успя да проследи Джеси Лингард, който се заби вкъщи след уволнението на Маркос Рохо. Играта можеше да приключи за Саутхемптън, ако реферът прецени, че предизвикателството на Джак Стивънс срещу Антъни Марсиал заслужава червен картон, но младият централен защитник се измъкна с предпазливост.

Умното движение на Уорд-Проуз

James Ward-Prowse постави няколко качествени центрирания, докато Nathan Redmond видя едно или две отклонения отзад и двете направиха умни бягания навътре от широки зони. Душан Тадич организира атаките и Давид Де Хеа изискваше краката му необичайно да спестяват в 32 минути. На гореспоменатото трио беше дадено много място, отчасти поради прекъсване на връзката между защитата на Юнайтед и халфовата линия, двойната опора на Ерера и Пол Погба без старание в защита.

Хищни Габиадини

Уорд-Проуз се възползва от слабостите на Юнайтед преди почивката, отвеждане към Габиадини, за да пъхне топката между краката на Де Хеа на близката греда. Не се различава от Кевин Филипс, италианецът имаше видима „мириса“ за възможности от близко разстояние, което беше очевидно и в двата му гола. Светците започнаха отлично второто полувреме и когато топката стигна до Габиадини в 49-та минута, той се обърна и изстреля топката обратно в обратната посока в долния ъгъл с едно движение. След неговата стачка, изглеждаше така, сякаш инерцията ще благоприятства Саутхемптън.

Юнайтед бавно придоби контрол

Вместо, Отборът на Жозе Моуриньо извади ужилването от играта с по-дълги периоди на притежание, подпомаган от хладнокръвието на заместника на полувремето Майкъл Карик. Антонио Валенсия трябваше да направи едно важно изчистване на задната греда, в резултат на ъгъла се вижда как Ромеу удря гредата с глава. В противен случай, Юнайтед имаше повече контрол, тъй като Погба нарастваше влиянието, докато Джеси Лингард имаше натоварен период преди напускането му в 77-та минута. Марсиал тръгна заплашително, за да настрои завършилия академия, който беше отречен от твърдо предизвикателство от Мая Йошида, преди по-късно да стреля от близко разстояние.

Златан героят

Герой на часа трябваше да бъде Ибрахимович, който оглави усилията на Стивънс, преди да отбележи победителя, насочвайки се към перфектно претегления кръст на Ерера. Голът на шведа означаваше съкрушение за Саутхемптън, който заслужаваше поне да форсира допълнително време. Клод Пюел не успя да вдигне първия си трофей като шеф на Saints, но може да получи насърчение от енергичен, динамично представяне, което допълнително обедини клуба с неговите фенове.

Още една чаша за Хосе

Моуриньо вдигна трофея в четири от последните си шест сезона в Англия, въпреки че сдържаното му поведение след мача подсказваше известно недоволство от представянето. В първите два престоя на португалеца в Челси, победата в това състезание предшества титлата в лигата – Манчестър Юнайтед се надява, че е подобна стъпка към по-големи неща.