Манчестър Сити 4-1 Бърнли Рейтинг на играчите:Супер разумен

Агуеро празнува – aol.co.uk

Всеки, който твърди, че магическата ФА Къп е умряла, трябва да гледа победата на Манчестър Сити в третия кръг с 4-1 над Бърнли. И двете полувремена на играта бяха красиво завладяващи, но по напълно противоположни причини. Първият удар на Ашли Барнс заплаши да даде на Кларетите епичен скалп, преди триминутната скоба на Серхио Агуеро за второто полувреме да отстъпи място на върховите постижения на Сити. Ето нашите оценки на играчите от играта.

Гражданите

Клаудио Браво – трудно е да се избяга от усещането, че Едерсън може да е удържал отвара на Барнс, който бившият Барселона не трябваше да пуска в близкия си пост. Трябваше само да се изправи срещу още един удар в целта. 4

Данило – не в най-добрата си форма през първото полувреме, когато сбърка един или два паса. Неговото смяна на играта се подобри драстично през второто полувреме и той намери Сане с няколко отлични топки, преди да влезе в левия бек в последните етапи. 7
Джон Стоунс – даде топката в опасна зона в натрупването до откривателя, което предполага известна степен на ръждясване след шест седмици разстояние. Доминираха Vokes през второто полувреме. 5
Николас Отаменди – достатъчно солидно представяне, ако малко се забави да възстанови позицията си в натрупването до целта на Бърнли. Тосин Адарабиойо може да се почувства жалко, че не му беше даден шанс като централен защитник след представянето му в Лестър в Купата на лигата. 6
Александър Зинченко – издържа от време на време нервни моменти срещу Гудмундсон през първото полувреме и не изигра много подавания, които подобриха перспективите за атака на Сити. Ако иска да пробие със сила в този елитен отбор, той трябва да бъде малко по-смел на топката, въпреки че това ще дойде с времето и той имаше самочувствието да стреля от разстояние няколко пъти. 5

Фернандиньо – спаси Зинченко с един или два прикриващи бягания и подреди нещата ефективно, давайки платформа на по-креативните играчи през второто полувреме. Изключително важно зъбно колело в тази градска машина – няма твърде много играчи като него в отбора. 9
Илкай Гюндоган – представляваше заплаха от декорации, хитро бързият му един към Агуеро, водещ до изравняване. Малко твърде дълбоко през първото полувреме, но се доближи до Агуеро след интервала и направи отличен обратен пас към аржентинеца за втората му асистенция. 8
Давид Силва – може би най-ярката искра на домакините през първото полувреме и на моменти беше помолен да направи рънове, които човек можеше да очаква от предните тройки. Отличен подаващ топка и видяхме това безброй пъти след интервала. Показа забележителна смелост, въпреки личните проблеми, пред които е изправен. 9

Рахим Стърлинг – тих през първото полувреме, но изглеждаше по-остър в движението си след почивката, дори ако правилният канал не беше основното пристанище на Сити. 7
Leroy Sane - не заставаше зад Лоутън толкова често, колкото можеше да го направи през първото полувреме, но беше подпомогнато от хитростта на второто полувреме за претоварване на десния канал, по този начин се създава място за него отляво. Крайният му продукт го разочарова в началото на втория период, но той продължи да влиза в добри позиции и качеството на германеца наистина блесна през последния половин час. 8
Серхио Агуеро – изглеждаше остро през първото полувреме, спечелване на свободен удар на четвърт час и преместване между защитниците. Още по-остро след почивката, когато отбеляза чудесно безмилостен триминутен двоен залп. 9

Кайл Уокър (на 72) – не направи обичайните си буйни бягания, просто подкрепих нещата в последните етапи с безопасната игра. 6
Кевин Де Бройне (на 76) – показа няколко възхитителни щрихи за краткото си време на терена, включително прекрасна топка за Сане по пътя към четвъртия. 7
Бернардо Силва (на 79) – имаха нужда само от 11 минути нормално време, за да вземе гол, подслушване вкъщи намаляването на Sane. 7

Кларетите

Ник Поуп – не беше достатъчно тестван през първото полувреме, но вероятно беше тестван твърде много във втория! Грешен крак за изравнителен гол и беше малко наивен в бързането да излезе от вратата в натрупването до четвъртия. 2

Матю Лоутън – трудолюбив през първото полувреме, но не можеше да живее със Сане след почивката, когато понякога беше виновен, че гледа топката, вместо да се придържа към своя човек. 3
Кевин Лонг – се справи добре през първото полувреме, но позицията му беше много подозрителна през второто, често разчита на други играчи да го прикриват, когато топката е в близост до него. Хванах да гледа топката за секундата на Агуеро. 2
Бен Мий – малко по-добрият от двамата централни защитници. Прави блок след блок през първото полувреме и дори през второто, той обикновено беше този, който поставяше тялото си на линия, където другите не го правеха. 4
Чарли Тейлър – достатъчно стабилен през първото полувреме, но виновен за странния зле преценен пас. Сити не се насочи толкова към фланга си през второто полувреме, въпреки че той позволи на Стърлинг и Данило да играят около него един или два пъти. 4

Ашли Уестууд – нетърпелива да натисне през първото полувреме и правейки това, той понякога оставяше пропуски, през които Сити играеше. Видяхме пример за това във втория гол на Сити, когато беше толкова нетърпелив да затвори, че не следеше Агуеро. Нормално сдържан при владеене, но се мъчеше да задържи топката тук поради натиска, с който се изправи. 3
Джак Корк – получи удара, който доведе до откриването на Барнс, но също така позволи на Агуеро да избяга от вниманието му за изравнителя. Имаше въпросителни за неговата физическа годност и бившият играч на Челси падна по-дълбоко, докато мачът продължаваше, борейки се да се справи с интензивността на играта на Сити. Излитано на 69 минути. 3

Йохан Берг Гудмунсон – привличаше от време на време изблици на вълнение от гостуващи фенове, когато нацели Зинченко при пробива в дясната страна и изглеждаше оживен през първото полувреме, подаване на корнер, който доведе и до първия шанс на Барнс. Бях завлечен вътре през второто полувреме и по този начин не даде на Лоутън необходимата защита и това стана проблематично в преднината за третия гол. 4
Джеф Хендрик – нетърпелив пресьор в началото, често нагоре заедно с Vokes извън владение. Нямах достатъчно енергия да издържа това в продължение на 90 минути и се изчерпах през второто полувреме. 2
Ашли Барнс – истински работен кон навсякъде, по-бърз да губи топки от Данило през първото полувреме, когато можеше да има вбиване отблизо, за да върви със своя отварач един на един, което той прие с истински апломб. По-тих в атакуващ смисъл през второто полувреме, но защити добре Тейлър. 5

Сам Воукс – мобилността никога не е била неговата силна страна, така че единственото му предимство бяха ръстът и въздушните му способности. Фактът, че той също се бори да спечели удари с глава, показва, че е имал ограничено влияние върху съдебните процедури. 2

Наки Уелс (на 69) – изведен, за да осигури няколко свежи крака, но неговите съотборници рядко ги виждаха в действие поради ограниченото владеене, което имаха. 4
Джонатан Уолтърс (на 75) – показа нетърпение да пресира, но без подкрепата на изморителен централен халф, начинанието му беше безплодно. 4