NHL DFS Primer:четвъртък (10/21)

След малка класация от два мача в сряда, в която Филаделфия се справи с Бостън и Сейнт Луис надхвърли Вегас, Четвъртък представя дразнеща игра с десет игри, която предлага много възможности за стойност и сдвояване на състав. Това е едва втората седмица от сезона, но завръщането на феновете на арените и неограничаващата игра на дивизиона осигуриха много енергия както за играчите, така и за зрителите.

Моите препоръки от вторник се представиха изключително добре, като само Джеф Картър (C – PIT) не успя да донесе точка, въпреки че удари четири удара към вратата. Отборите с добри резултати са аутсайдери на Moneyline в няколко състезания в четвъртък, така че завъртането към общия показател над/под голове помага да се идентифицират игрите, които биха могли да съдържат офанзивна игра с по-висок октан. Това са игрите за усъвършенстване, избиране на няколко талантливи скейтъри от топ или втора линия в офанзивната зона.

Ето скейтъри и вратари, които ще донесат достатъчно продукция, за да осребрят състави по време на претъпканата четвъртък вечер в НХЛ.

Вижте днешните ежедневни фентъзи хокейни състезания в DraftKings>>

Препоръчителни пиеси:DraftKings

Максималната заплата на DraftKings е определена на $50, 000

Logan Couture (C – SJ):$6, 200
Сан Хосе е при 2-0 в мача в четвъртък вечер срещу Ottawa Senators и техния център на първа линия, Логан Кутюр, е голяма част от офанзивния пъзел. Couture спечели поне точка във всеки от двата си излета и се оттегля от усилия за две асистенции при победа над Монреал Канадиенс във вторник. Мат Мъри (G – OTT) се очаква да бъде в гръб за Отава в четвъртък, което означава, че стимулът за съставяне на Couture нараства значително. Мъри се завърна от резерва за контузени, но допусна 3,38 GAA и процент на спасяване под 0,900 в 24 старта миналия сезон, така че шансовете Couture да продължи да прави асистенции остава високи. Включете Couture в състави и гледайте как точките се натрупват.

Павел Зача (LW – Ню Джърси):$5, 200
Друг отбор изненада трябва да бъде Ню Джърси Девилс. Водени от Джак Хюз (W – NJ), Райън Грейвс (D – NJ), и Томаш Татар (W – NJ), крилото на първа линия Павел Зача успя да спечели точка във всеки мач, отбеляза гол срещу Кракен във вторник и асистенция в началото на сезона. Зача печели допълнителни минути в най-добрата силова игра на дяволите и вероятно ще завърши с поне четири или пет удара към вратата, тъй като е бил активен в офанзивната зона през целия сезон. Зача има сравнително ниска заплата, като се има предвид средното време в 18:45 на леда, което е получил, особено като се има предвид ролята му в нападението на Ню Джърси. С Джак Хюз всеки ден и вероятно не се облича, Zacha е страхотен грабител в съставите в четвъртък.

Райън Грейвс (D - NJ):$5, 500
Дяволите видяха защитниците Райън Грейвс да се очертаят като техен асистент-лидер, общо три в двата им мача. 26-годишният защитник също има плюс-минус 7, което показва, че е много ефективен, когато е на леда. Той беше продаден от Колорадо този извънсезон и веднага се почувства като у дома си, средно почти 24 минути време на лед, въпреки че не е включено в нито един блок за захранване. Още, той е бенефициент на кънки заедно с новия си Дъги Хамилтън (D – CAR), който имаше невероятна година в Каролина миналия сезон и достигна 40 или повече точки във всеки от последните си два сезона. Това повишава стойността на Грейвс и способността му да настройва асистенции в зоната на атака, което го прави главен защитник, за да се насочи. Ако включите Pavel Zacha, сдвояването му с Грейвс може да изплати дивиденти в съставите в четвъртък.

Сергей Бобровски (G – FLA):$8, 000
Сергей Бобровски изглежда доста солидно и в двата си старта в мрежата за Флорида Пантърс този сезон, тъй като той натрупа поредни победи и задуши Ню Йорк Айлъдърс с процент на спасяване от 0,967 миналия уикенд. Той е потвърденият титуляр у дома срещу Колорадо Авеланш в четвъртък вечерта, които са 1-2 с диференциал минус три точки. На Avalanche липсват няколко фигури, които им помогнаха да направят дълбок плейоф миналия сезон, докато Пантерите са 3-0 и седят на върха на Атлантическата дивизия с разлика от плюс осем точки. Бобровски трябва да се ориентира към третата си победа в третия си старт за сезона, оправдавайки повишената си заплата в съставите в четвъртък вечер.

Препоръчителни пиеси:FanDuel

Максималната заплата на FanDuel е определена на $55, 000

Конър Макдевид (C – EDM):$9, 300
Това може да изглежда като пръснати избор, особено с нелепо висока заплата, въпреки това, Конър Макдейвид откри сезона с огън за Едмънтън Ойлърс. Той направи много точки и в трите мача този сезон, включително три гола срещу Калгари миналия уикенд и последният отбелязан гол, като същевременно направи две асистенции само с два удара към вратата при победата си над Анахайм във вторник. Ойлърс извършват своето нападение чрез Макдейвид, така че той ще продължи да получава много възможности в четвъртък вечер срещу борещия се отбор на Аризона Койотс, който ще има Карел Веймелка (G – ARI) в мрежата. Веймелка е допуснал само гол във всеки от своите стартове през този сезон, но липсата на офанзивна огнева мощ ограничава способностите му, особено срещу най-добрия офанзивен играч в лигата. Запалете Макдейвид и не поглеждайте назад.

Тайлър Бертуци (LW – DET):$4, 600
Ще вървим в напълно обратна посока по отношение на заплатата с Тайлър Бертуци, който се пързаля както на първа линия, така и на най-високата мощност за Detroit Red Wings. Бертуци спечели точка във всеки от трите си мача този сезон, включително впечатляващ мач с четири гола във вълнуваща загуба от Тампа Бей в началото на сезона. Той вече има пет гола и асистенция и се очаква да се изправи срещу вратаря на Калгари Флеймс, Джейкъб Маркстрьом (G – CGY). Markstrom има ужасните 3,43 GAA и все още не е завършил над процент на спасяване от 0,900 в двата старта, което означава, че Бертуци може да натрупа няколко точки в Мотор Сити в четвъртък вечер. Той е чудесен вариант за спестяване на заплата, особено ако вече сте включили McDavid в съставите, тъй като Bertuzzi може да произвежда в офанзивен край с лекота на половината от цената.

Ерик Карлсон (D – SJ):$4, 900
Сдвояването е темата на списъка с десет игри в четвъртък, което означава, ако решите да играете с Centre Logan Couture от първа линия, съпоставянето му с ветерана от първа линия Ерик Карлсон е страхотна инвестиция. Карлсон има средно около 20 минути време на лед на мач и има точки и в двете победи на отбора, включително състезание за три точки срещу Монреал Канадиенс във вторник. Предлага се за включване в състави в четвъртък на цена под $5, 000 заплата, Карлсон е безсмислен, тъй като има висок таван, безопасен под, и страхотна отстъпка. Дори и да не включите други играчи на Sharks, Карлсон е солиден защитник за насочване.

Алекс Неделкович (G – DET):$7, 200
Нека бъдем откровени, новоподписаният вратар на Детройт, който имаше феноменален участък в Каролина миналия сезон, не оправда шума и очакванията извън сезона при първия си старт в началото на сезона. Алекс Неделкович направи 15-5-3 с впечатляващите 1,90 GAA и 0,932 процента на спасяване за Харикейнс, но допусна седем гола, докато беше в сгъвката за Ред Уингс миналия четвъртък. След една седмица почивка, Очаква се Неделкович да направи втория си старт между дупките срещу отбор от Калгари Флеймс, който все още не е намерил победа. Липсата на обида при тях също засилва привлекателността на Неделкович в съставите в четвъртък вечер.

Вижте ежедневните консенсусни коефициенти от всички основни букмейкъри за НХЛ в BettingPros>>