Как да запазим рейтинг на Singles Tennis Match

Като индивидуален спорт , тенис изисква издръжливост, умения и психическа издръжливост . Тенисът е по-различно от много отборни спортове в това как се пази резултата , защото има никакви срокове , и играчите трябва да спечелят игра с най-малко две точки или играта продължава , докато се достигне тази граница . Правилата до отбелязване на гол мач сингли тенис са прости. Инструкции

1

Научете основния формат на тенис мач , който се състои от индивидуални игри и сетове. Мачове на повечето жени се играят в три сета и повечето мъжки мачове се играят в пет сета. Първият играч, който спечели шест мача с два мача преднина пред опонента му печели сет. В случай , че игрите са вързани в шест , а се играе тайбрек за определяне на победителя в комплекта. Tiebreakers се играе до резултат 7 , и да спечели тайбрека , играчът трябва да спечели от две точки .

2

Научете точковата система . Една точка се оценява , когато един играч удари топката в мрежата , удари топката извън определената игра линия , не може да достигне една топка , люлки и пропуска , служи асо ( не- се връща служи ) или двойни грешки ( удря топката в мрежата на два пъти последователно , докато се опитва да служи, или служи извън зоната на обслужване на два пъти в един ред ) . Първата точка , която е спечелена е на стойност един брой от 15 , а вторият е на стойност 30 , а третият е на стойност 40. Четвъртата точка , което решава игра има никакъв числена стойност .

3

Научете системата за игра. Игри състоят от един играч , обслужващи и други получават. Резултат Играчът обслужващи винаги се нарича първият . Първият играч, който вкара четири точки с най-малко предимство от две точки преднина пред опонента му печели играта . Ако резултатът е равен на 40-40 , тя е известна като " двойка ", и един играч трябва да отбележи две последователни точки, за да спечели играта . След " двойка " е известен като първа точка вкара " предимство", което означава, че играчът, който десетки този момент има предимството . Ако едни и същи , че играч вкара отново , той печели играта . Ако възразяващата играч резултати в ситуация предимство Резултатът се връща на " Deuce " отново.

4

Резултат мач тенис при спазване който получава до четири точки първи във всяка игра. Дайте този човек резултата на "1" под геймове . Действайте последователно , докато един играч спечели шест мача . Дайте този играч вкара гол на "1" при спечелени сетове . Играчът, който спечели две от всеки три комплекта или три от пет комплекта е победител в мача .