Как да се прецени на тенис игра

На първия вид, тенис изглежда сложен игра. Това е благодарение на странно терминологията и на пръв поглед нелогично точкова система . Въпреки това, след като веднъж сте се справя по него, тенисът е сравнително проста игра, за да рефер , и малката площ означава, че съдия - известен като арбитър - отбелязва, по-голямата част на терена във всеки един момент . В цял мач , арбитър е придружен от линия съдии, които да провеждате разговори за това дали една топка отскочи в игра, или от игра. Тези линии съдии гледат много малка площ на съда и са по-добре поставени от съдията , за да направи тези фини решения. Въпреки това, в по-малки игри , логистични ограничения може да изискват от вас да действа като арбитър и всички четири линии съдии валцовани в едно . Инструкции

1

себе си позиция в един стол около седем метра над земята . Председателят трябва да бъде в състояние , така че да са перпендикулярни на мрежата. Гледайте на играча с топката , докато тя обслужва. Тя трябва да стои зад линията на действие, докато топката е напуснала ракета . Топката трябва да скача в рамките на първия правоъгълник диагонално срещу нея от другата страна на мрежата . Ако някое от тези неща не се случи , или топката отива на друго място , сервиса трябва да бъде повторено . Ако това се случи отново награда от 15 до другия играч .

2

Гледайте завръщането на втория играч . Тя може да скача навсякъде извън мрежата , стига да е в рамките на правоъгълника , образуван от вътрешната линия на чифт от успоредни линии и линията на услугата. Ако то е извън тази зона , обади , " Out" и награда от 15 до сървъра. Ако тя отскача два пъти , награда 15 на играча, който играе на изстрела. В края на точка , независимо от това кой е спечелил , да поиска от сървъра да променя позицията си по линия на услугите - . Или от ляво на дясно или от дясно на ляво

3

резултатът на мач , присъждането на точки всеки път, когато един изстрел , не е върнат или отскача от игра. Оценките за напредъка между 15 и 30 to 40. Ако даден играч достигне 40 , това е игра точка и следващия си победител печели играта . Ако даден играч достигне 40 , а след това се присъедини към 40 от противника си, изравни резултата е известен като " двойка " . За да се разреши този застой , един играч трябва да принуди " предимство " , като вкара един победител, а след това тя трябва да спечели следващата точка , за да спечели играта , в противен случай резултатът се връща към двойка

4

Следете . размера на геймове . Набор се печели , когато един играч спечели шест мача и води с две ясни игри; 6-4 и 7-5 са общи резултати , за да спечели набор от . Ако резултатът достигне шест мача всички , комплектът отива вратовръзка почивка. В равенство почивка , точки се оценяват като една , две , три , и т.н. , а от 15 , 30 и 40 . Един играч служи два пъти, а след това на другия играч служи два пъти и двамата играчи да продължат до една достига седем . Ако този играч се води от две ясни точки тя спечели сет , а ако не, те продължават да служат по този начин , докато някой води с две победи и на снимачната площадка. За жени , първият играч спечелил два сета спечели мача , а за мъжете , целта е три сета