Четене на 1-0 Фулъм Шест неща:героизма на Ал-Хабси

Керморгант прави победителя – bbc.co.uk

Рединг се класира за финала на плейофите на Чемпиъншип след обща победа с 2-1 на полуфинала над Фулъм, осигурен благодарение на дузпата на Ян Керморгант от второто полувреме при единствения гол на стадион Мадейски. Но какво научихме от мача?

Четенето е солидно начало

Ян Керморгант и Люис Грабан се притиснаха тясно един към друг в началото, принуждавайки Томас Калас и Тим Риъм да се върнат. Получените нервни изчиствания означаваха, че на Фулъм първоначално беше трудно да наложи играта си и Рединг имаше първото добро начало в 12-та минута. Превъзходната доставка на Джоуи Ван Ден Берг позволи на Грабан и Керморгант да се комбинират, с твърдото движение на последния от ръба на кутията, широко наклонен от Маркъс Бетинели.

Опасният десен фланг на Фулъм

Фулъм се подобри около средата на фазите на първото полувреме. Те атакуваха отдясно чрез обърнатия краен бранител Райън Фредерикс, който вряза вътре за удар с ляв крак, който принуди добро спасяване в 17-ата минута от Али Ал-Хабси при близката му греда. Стоперът на Оман беше извикан отново, за да отблъсне свободния удар на Том Кеърни в 27-ата минута, след това проследяването на Соне Алуко. С двете страни естествено склонни да задържат топката, владението рядко сменяло собственика.

Готин Керморгант

Рединг започна второто полувреме с повече устрем, отколкото показаха в който и да е момент от мача, Грабан се насочва към ръцете на Бетинели от кутията за секунди. Те имаха дузпа в 49 минути след предполагаемата игра на Калас с ръка и Керморгант изби дузпата си силно и ниско, за да изведе Рединг пред. Кралските особи можеха да имат секунда с по-нататъшна добра игра вляво, но моментният удар на Грабан наложи добър рефлекс на вратаря и Джон Суифт не успя да отбие центриране на задната греда с зяпнала врата.

Натискът на Фулъм

Това пропускане на Суифт изглеждаше потенциално скъпо през последните 25 минути, по време на което Фулъм изследваше опасно. Лявата страна на Рединг не беше подпомогната от принудените Крис Гънтър да премине към неестествен фланг след контузията на Тайлър Блекет, което остави помощния ляв бек изложен срещу Фредерикс и Алуко.

Отбранителни герои

Центрирането на последния към резерва Крис Мартин беше смело задушено от Ал-Хабси, който почука при това, не след дълго след преобръщане на усилието на Кевин Макдоналдс. Бившият вратар на Уигън беше умело асистиран от последна защита от централните си защитници, който направи някои важни интервенции. Тиаго Илори беше изключителен само в третия си старт от януари насам, Джоуи Ван Ден Берг беше колосален, въпреки че предпочиташе ролята на дефанзивен халф, докато Лиъм Мур продължи формата, която го направи претендент за Играч на годината. тази награда, като нощния играч на мача, отиде при Ал-Хабси, отново бичът на посетителите в Berkshire.