Арсенал 0-3 Манчестър Сити Шест неща:последният трети разрез разликата

Силва празнува втория – skysports.com

Манчестър Сити победи с 3:0 на Емирейтс Стейдиъм в четвъртък вечерта, създаване на резултат, който на хартия би означавал, че представянето на Арсенал е просто копие на срещата на двата клуба в неделния финал за Купата на лигата. Да се ​​опише този мач като такъв обаче не би уловил съвсем естеството на процедурата:ето шест неща от сблъсъка във Висшата лига.

Последен трети разрез

Това, което основно раздели двете страни, не бяха 90 минути териториално господство от Сити, но кратки изблици с наистина елитно качество, след като влязоха в последната трета. Първият пример за това дойде на 15 минути, когато Лерой Сане проряза вътре отляво, за да избяга от многобройните защитници и да нахрани Бернардо Силва, който накара вратата на Сеад Колашинац да се свие в далечния ъгъл.

Вълнение на Арсенал

Посещаемостта – която трябва да е била далеч по-ниска от 58-те, 420, което беше фарсово обявено - може да е разкрило, както и лошото време, чувство на оставка от Арсенал. Играчите не се предадоха напълно:Арън Рамзи беше един от по-добрите играчи на домакините и принуди две добри спасявания от Едерсон Мораес, който също спря далечния свободен удар на Гранит Джака. Въпреки това, тяхната плавност в последната третина не беше далеч до нивото на техните елитни посетители.

Безкористен Серджо

Серхио Агуеро е на лов за своя 200-ти гол в първенството на английския футбол – постижение, което само 28 играчи са постигали от началото на записите през 1888 г. Това не беше очевидно след 28 минути, когато, след ослепителна работа от Sane, аржентинецът имаше съзнанието да освободи Давид Силва, който завърши добър отборен ход с готин завършек. Макар че позиционирането на Арсенал може да бъде поставено под въпрос на моменти, техните отбранителни недостатъци не могат да бъдат приписани на липса на желание. Ако нещо, те допуснаха третия гол поради прекалено ревностна преса, която позволи на Сити да играе през пропуските; друг добър ход с участието на Агуеро и Де Бройне беше завършен с обикновен завършек от Сане.

За мен Едерсън

Николас Отаменди изглеждаше подозрителен на моменти и на 53 минути, той допусна дузпа за нескопосано нарушение на Хенрих Мхитарян. 30-годишният може да е благодарен за събитията след това, защото, не само, че съдията показа жълт картон, а не червен, Пиер-Емерик Обамеянг видя дузпата си, спасена от Едерсон. Бразилецът беше уверено и сигурно присъствие през цялата вечер; потенциално неудобно, завъртащи се изстрели от разстояние се държаха като от магнит. За разлика от това, 35-годишният Петр Чех изглеждаше сянка на вратаря, който беше преди.

Разточителни артилеристи

Второто полувреме беше формалност, но Пеп Гуардиола може да бъде леко разочарован от елементи на небрежност, които се прокраднаха в демонстрацията на неговата страна, като прости пасове се заблудиха. Въпреки че Арсенал нямаше безмилостност, за да се върне в играта, критика, която се отнася най-много за Aubameyang, който стреля широко с импровизирано усилие точно преди часа. Тази липса на крайно качество обобщава представянето от страна на Арсен Венгер, чийто сезон се основава на представянето им в Лига Европа – което те са около 6/1 с повечето букмейкъри, за да спечелят чрез промоционалния код на eurobet.

Градът е различен звяр

Обединените 87 минути футбол, които заобиколиха трите гола на Манчестър Сити, не съдържаха безмилостен блясък; Страната на Пеп трябваше да издържи на натиск. И все пак, докато други избрани шампиони може да са изтеглили този тип игра, Градът беше изключително продуктивен за кратки периоди, че не е трябвало да играят на пълна газ в продължение на 90 минути. Арсенал прекара цялата седмица в справяне „Звярът от Изтока“ , но този от северозапад се оказва още по-труден за отблъскване.