Милтън Кейнс Донс 0-1 Крю Александра Шест неща:упоритата демонстрация води до победа на Алекс

Алекс Гилби – @MKDonsFC

Крю Александра увеличи амбициите си в горната половина с победа с 1-0 в преследващия промоция Милтън Кейнс Донс, благодарение на първия удар на Чарли Кърк. Ето нашите шест неща от играта.

Разединени MK Dons

Крю Александра игра с повече увереност през първото полувреме, отколкото би могло да се предположи завръщането на една победа като гост през целия сезон, все пак балансът за MK Dons не беше съвсем правилен. С Рис Хийли обратно в Кардиф за момента, Питър Паулет беше неговият „заместник“, въпреки това шотландецът беше по-удобен да проследява назад, отколкото да натискаше в последната третина, което означава, че системата приличаше повече на 3-5-2, отколкото на 3-4-3, която видяхме преди. Тъй като нито Конър Макграндълс, нито Дийн Люингтън можеха да атакуват директно фланга, MK Dons или трябваше да премине от дълбоко, или да изчака широките централни защитници Джо Уолш и Бейли Каргил да се припокриват, което може би забави темпото на тяхната игра. Не беше сякаш настройката им даде допълнителна сигурност, или, защото когато Cargill се припокрива, Люингтън не винаги се оттегля съответно и по този начин, видяхме широки открити пространства, където посетителите да атакуват в преход.

Кърк впечатлява

За щастие на домакините, Крю не успя да се издигне на върха при Крис Портър и Джордан Бауъри, за да се възползва напълно от тази уязвимост, но те събраха някои отчетливи ходове. След един от тях, подбуден от яркия Калъм Айнли, Джеймс Джоунс се претърколи широко от ръба на кутията, преди десния бек Пери Нг, значително влияние върху играта, принудително спасяване от Лий Никълс. Крю можеше да отбележи гол след половин час, когато Уолш пресече за Питър Полет, за да удари у дома, само за да бъде изключен от офсайд флаг, но след това Крю отбеляза откриващия гол. След още един атрактивен ход от Крю, жизненият Райън Уинтъл създаде Кърк, който се отлепи в пространството, преди да се прибере в далечния ъгъл.

Алекс срещу Алекс

Контузията на Алекс Гилби беше голям фактор за изпадането от миналия сезон за MK Dons, защото той е енергичен персонаж, който носи енергия на отбора на терена и извън него. не е изненадващо, именно Гилби ги накара да тръгнат след гола; бившият полузащитник на Колчестър удари неудобно, отскачащ удар в рамките на минута след началния удар, когато Бен Гарат отби с длан, преди да наложи спиране на близко разстояние от Garratt след прекъсването на Aneke. през второто полувреме, Гилби беше този, който се опитваше да вдигне темпото с бързо, пасове напред и със сигурност домакините играха по-настойчиво през това време. Въпреки това, те нямаха съвсем фокусна точка в кутията.

Subs фактор

На 66 минути, Пол Тисдейл реши да замени нападателя Кийрън Агард, който е отбелязал 13 гола този сезон, с Осман Соу. Вярно, Агард се бореше да надвие централните защитници Джордж Рей и Еди Нолан, който се защитава отлично, но може да се запитаме дали не е било по-подходящо защитният играч да бъде пожертван за Sow. Когато напред дойде, той показа желание да управлява каналите, но, един или два от кръстовете му биха били идеални за Агард, все пак в кутията нямаше никой. За разлика от това, Дейвид Артел замени трудолюбивия Айнли за Томи Лоури, който инжектира свежа енергия и енергичност в играта на Кру, за да облекчи натиска върху арьергарда. В заключителните етапи, може би гостите бяха тези, които бяха най-близо до вкарването на следващия гол, с прекрасната самостоятелна серия на Ng, която не отговаряше на качеството на удара му, а Уинтъл беше забранен за удар в 85-та минута. Все още, най-близкият MK до отбиване беше чрез различни обжалвания за дузпи, което показва колко здраво Крю се защитаваше по пътя към заслужена победа.

Тисдейл трябва да бъде подкрепен

На MK Dons беше нанесен значителен удар върху надеждите им за промоция. през целия следобед, винаги е имало поне нещо структурно в тях, което не е съвсем правилно, било то уязвимостите в широки области през първата половина или липсата на фокусна точка, смел централен нападател, във втория. Тисдейл свърши много добра работа досега този сезон, за да възстанови морала в Бъкингамшир и, поради това, Отговорът на Пийт Уинкълман на тази серия от една победа на шест трябва да бъде да му помогне колкото е възможно повече на трансферния пазар. Връщайки Хили, както и може би ляв бек, който да свали част от тежестта на Люингтън, който направи 600-то си участие за клуба в събота, би било положително начало.

Железничарите на правилните линии?

Дейвид Артел може би има разделени мнения сред феновете на Алекс по време на управлението му досега, но той заслужава заслуга за серия от едно поражение на шест, което засили техните стремежи към горната половина. По-показателно, те надиграха Линкълн в този период и заслужено победиха MK Dons – като последните две страни дълго време се смятаха за двете най-добри в тази дивизия, поне до възхода на Бъри, който раздаде единственото поражение на Кру в тази последователност. След като показаха, че могат да играят добър футбол през първото полувреме на Stadium:MK, след това направи грозната страна във втория период, предстоящото посещение на претендентите за повишение Колчестър и Карлайл със сигурност няма да ги смути.