Бирмингам Сити 1-1 Уест Бром Шест неща:Блус насърчава и разочарова

Това беше позната история за Бирмингам Сити срещу съседите на Уест Мидланд Уест Бромич Албион в петък вечер; те създадоха много шансове, но трябваше да се задоволят с равенство 1-1 с претендентите за повишение. Ето шест неща от играта.

Смело начало на Бирмингам

През последните шест месеца, Гари Монк свърши много добра работа със своя страна, които бяха добре структурирани от самото начало. Нападателите Лукаш Юткевич и Че Адамс не оказаха директен натиск върху централните защитници на Уест Бром, въпреки това те – и по-специално Ахмед Хегази – изглеждаха неудобно при владеенето на топката и това беше част от причината да им беше трудно да накарат ключовите си атакуващи играчи върху топката:голмайсторът Джей Родригес направи само осем докосвания през първото полувреме. Домакините получиха наградите си на 27 минути, когато, не е закрит от Крис Брунт, впечатляващият Гари Гарднър заби топка към задната греда, където Юткевич победи Крейг Доусън във въздуха, а Джота избяга от вниманието на Конър Таунсенд да се прибере вкъщи.

Смесени три минути за Jota

Джота се наслади на ярко първо полувреме и му беше даден шанс да завърши триминутен двоен залп, когато Кайл Бартли удари с ръка центриране на Жак Магома. Предсказуемото разгонване на испанеца обаче означаваше, че Сам Джонстоун се хвърли правилно отляво и спря удара, давайки на Уест Бром мотивация да се прегрупира, както Мат Филипс изравни. Домакините получиха критики за защитата си за гола, но можеше да се приложи лош късмет; Кристиан Педерсен ефективно държеше ситуацията под контрол, докато изчистването му не отблъсна впечатляващия крило, а Харли Дийн и Майкел Кифтенбелд направиха последни предизвикателства. Лий Камп може да се справи по-добре с усилията на Филипс, но гостите се защитаваха много по-небрежно в много други случаи, все пак не са наказани.

Възможност за преобразуване

Сините имаха много повече възможности след изравняването. Юткевич спечели още един дуел на заден пост, за да намери Адамс, който, не е прибран от нито един от тримата централни защитници на Албион, изстрелян от близко разстояние. Бившият нападател на Шефилд Юнайтед се свърза добре с Юткевич след почивката и наложи добро спасяване от Джонстоун с нисък удар, преди да дойдат други възможности за контраатака за Джота и Магома.

Брънт и Ливърмор трябва да се включат

Дарън Мур стартира Крис Брънт и Джейк Ливърмор в централната халфова линия във всеки от седемте мача на лигата. Първият е способен техник, но може би не е свикнал със защитните задължения, които идват с новата му роля, докато вторият е виновен за гледане на топка. Нито един от двамата не предложи много напред, така че не можеха да си позволят да пропуснат да проследят бегачите, както направиха, и да оставят широко отворени пространства пред защитата, което беше голяма част от причината домакините до голяма степен доминираха. Baggies все още имаха моменти късно, когато Харви Барнс се блъсна в гредата, преди Филипс да види удара му блокиран, но завърши дори почести.

Албион има ли все още самоличност?

Уест Бром има качеството да бъде истинска сила в Чемпиъншип – те показаха това в разрушаването си със 7-1 на QPR и майсторския майсторски клас на Дуайт Гейл срещу Стоук. далеч от дома обаче, културната смесица може да стане по-очевидна:Мур иска неговата страна да играе отзад и отборът не винаги е изглеждал удобно да прави това. Докато планът на играта не бъде по-тясно съобразен с възможностите на отбора, те рискуват да изолират големите нападатели Родригес, Гейл и Барнс.

Блусът разочарова и насърчава

Бирмингам Сити трябва да е единственият отбор в английския футбол, който, толкова последователно, фрустрират и насърчават в еднаква степен. Във всичките им мачове може би Мидълзбро като гост и QPR у дома, те имат около 90% от мястото си на представяне, но един или два малки проблема в дисплея им се оказаха скъпи. С първата победа някак си тепърва предстои, очертаващи се финансови проблеми – и приспадане от 12 точки за администрацията, малко вероятен най-лош сценарий – сега те трябва да видят плодовете на своя труд.