Бирмингам 0-1 Рединг:Шест неща, които научихме

Суифт празнува късния победител – bbc.co.uk

Късният гол на Джон Суифт даде плавно подаване на Рединг да спечели с 1:0 на Сейнт Андрюс – но какво научихме от играта?

Сините трябва да имат правилния натиск

През първите 35 минути, Бирмингам не можа да приложи натискащ мач. За магии, те често изоставяха опонентите си, страхувам се да хвърля удар. Подтикнат от ядосани фенове на домакините, понякога те стигаха до другата крайност на безразсъдно затваряне на Али Ал-Хабси без тактически съображения.

Четенето е умно преминаване

Стоперът на Оман използва горното с впечатляващо разпределение. Той често играеше високи топки до дясната тъчлиния за Даниел Уилямс, за да го удари навътре. Тъй като играчите на Бирмингам се опитваха да натиснат вратаря, Тогава халфовете на Рединг, като впечатляващия Лиъм Кели, разполагаха с акра пространство. С гладка игра с едно и две докосвания те ще се плъзгат в последната трета, заслепи анонимен Стивън Глийсън и създаде множество отвори.

Четенето може да бъде по-клинично

Създаването на положения не беше проблем на Рединг през по-голямата част от първото полувреме, вместо това ги превръщаше в сериозни изпитания за вратаря Томаш Кушчак. По-рано, полякът спаси с върха на пръста си от Гарат Макклири, който създаде проблеми на Джонатан Граунс вдясно. Въпреки това, имаше случаи, когато широкият човек пробиваше кръст и никой не беше в достатъчно напреднала позиция, за да спечели.

Meite направи разлика

Това може да се обясни с факта, че Рединг започна без признат централен нападател. При отсъствието на голмайстор Ян Керморгант, Яап Стам предпочиташе „ортодоксална“ формация 3-3-4-0. Тихото начало на второто полувреме предполагаше, че кралските членове могат да бъдат наказани за пропускане на клинично предимство, но човекът, който промени играта в тяхна полза, беше Yakou Meite. Крило по професия, Meite добави темп и мощност на върха и зае Майкъл Морисън, принуждавайки защитата на Бирмингам по-назад. Заместникът скоро ще играе непряка роля в евентуалния победител.

Четенето използва добре широки площи

Макклиъри избледня след ярки 35 минути, може би поради смяната на посоката на игра. през второто полувреме, Рединг се насочи към лявата част на терена в опит да изолира уязвимия в отбрана Джош Дакрес-Когли. Джон Суифт предизвика атаки през второто полувреме от тази страна, с нарастването на влиянието на Рой Биренс и Джордан Обита. кръстът на последния, подпомогнато от отклоняването на присъствието на Meite, откри, че е пътят към Суифт, който почука вкъщи в задния стълб.

Бирмингам се нуждае от повече от усилия

Когато Ридинг атакува, направиха го с изключителна прецизност. Когато Бирмингам атакува, имаше елемент на отчаяние. Темпото и уменията на Керим Фрай му донесоха официалната награда за човек на мача, но крайният продукт на новото момче остави малко да се желае. Макар че, неговото центриране близо до гредата отляво в положително начало на второто полувреме за сините можеше да доведе до гол за Лукас Юткевич, но често изолираният нападател се спъна в решаващия момент. Неотдавнашният му колега Крейг Гарднър показа проблясъци на обещание през второто полувреме, далечното му задвижване ужилва дланите на Ал-Хабси.

Усилието беше от Блус, но те са много далеч от свободната страна, която Джанфранко Зола иска да създаде. за да направите това, той може да се нуждае от пълен предсезонен тактически преход – страната на Stam’s Reading поне показа какви могат да бъдат резултатите от това.