Бирмингам 2-2 Ипсуич Шест неща:изтеглете специалисти всички квадратни

Юткевич слага скоба – bbc.co.uk

Бирмингам Сити успя да си върне 2 гола на полувремето, за да направи равенство 2-2 с Ипсуич Таун, въпреки че домакините може би смятат, че са заслужили и трите точки. Ето нашите шест неща от играта.

Дори започнете

Докато Бирмингам беше под номиналното ниво през първото полувреме, като Ипсуич им отказва място за създаване в централните зони, все още видяхме как Гари Гарднър удари дограмата в ранните обмени, преди Jota да създаде проблеми с доставките на комплекта си. Ипсуич прерасна в състезанието и отбеляза първия гол в 26-та минута; Кристиан Педерсен беше хванат в противниковата половина, когато Жак Магома загуби владение, давайки на Матю Пенингтън шанса да избере Кайдън Джаксън; след това бързият нападател показа интелигентността на тий-ъп Джон Нолан, който постави топката в горния ляв ъгъл.

Клиничен Ипсуич

Момчетата на Tractor Boys взеха увереност от отварящия; Trevoh Chalobah започна да се издига по-нагоре по терена, за да спечели втори топки, докато сдвояването на Джаксън с Нолан заплашва да освети състезанието. Голяма част от това подобрение от гостите обаче се свеждаше до това, че домакините изглеждаха шокирани. Без достатъчно смел защитник на сините да поеме корнер на Грант Уорд в 41-та минута, Максим Колин позволи на Пенингтън да удвои преднината на Ипсуич незабелязано.

Въздействието на Кифтенбелд

След като Maikel Kieftenbeld влезе на полувремето, той вдигна домакините, като се включи в предизвикателства и спечели втори топки; неговата агресия и енергия дадоха на сините повече контрол. В рамките на три минути след повторното стартиране, холандецът докосна хлабава топка до Йота, който откри пропуските зад Трево Чалоба и Коул Скуз, преди да даде пас към Лукаш Юткевич, който хладнокръвно се захвърли вкъщи, за да намали наполовина дефицита.

Разклащане на системата

Интензивността на представянето на блусите спадна леко на часовата марка, след което Гари Монк се отклони от системата 4-2-2-2, която използва религиозно от първия ден. Той премина към диамантена система, като замени спечелилия топка Чарли Лакин с друг широк мъж в Конър Махони. Желанието на вълнуващия наемник от Борнмут да поеме мъже означаваше, че хора като Нолан и Уорд прекараха последните етапи, опитвайки се напразно да го успокоят, вместо да останете по-нагоре, за да творите за Джаксън. Натискът на Бирмингам в крайна сметка каза след период с пинбол в наказателното поле след свободен удар на Йота, когато Юткевич обърна топката към дома, но хората на Монк не можаха да намерят победител.

Хърст се бори да внедри шаблона на Шрусбъри

Пол Хърст показа в Шрусбъри Таун, че може да изгради конкурентно облекло с нисък бюджет, но изглежда има два основни проблема с настоящия му отбор, които пречат на опитите му да направи нещо подобно. първо, имаше много малко случаи, когато защитниците на Ипсуич пускаха топката напред рано, но с точност; оголване на топката на Пенингтън отзад за откривател. второ, не изглеждат като борбен халф по модела на Абу Огого или (простете ми феновете на града) Бен Годфри; изглежда много изненадващо отвън, че са останали с Коул Скуз, който с най-добрата воля в света, изглежда не е запазил нито един от атрибутите, необходими, за да се наложи на това ниво.

Серията на сините без загуба продължава

Бирмингам е изиграл 10 мача досега този сезон; те са може би по-добрата страна в шест от тези срещи, наравно с опонентите си в може би три и само заслужено победени от Мидълзбро. Докато представянето в първото полувреме тук беше под номиналното ниво, Сините все още създаваха отвори от сетове и доминираха след интервала. Изкушаващо е да се мисли, само с една победа, че резултатите в B9 са били лоши, все пак има много за позитивни неща; В момента сините имат най-дългата серия без загуба във второто ниво в четири мача, така че няколко победи и атака към горната половина изглеждат добре в техния обхват.