Ротеръм Юнайтед 2-0 Скънторп Юнайтед Шест неща:заслужена победа за Милърс

Vaulks впечатлява – thestar.co.uk

Ротеръм Юнайтед е във финала на плейофа на Лига 1 благодарение на полуфиналната победа с 4-2 над Скънторп Юнайтед, след реванша с 2-0 победата дойде чрез голове на Ричард Ууд и Уил Волкс. Ето шест неща от играта.

Движението на Холмс

Скънторп беше на заден крак през по-голямата част от първото полувреме, но те носеха от време на време заплаха при пробиване на движението на Дуейн Холмс. Бившият мъж на Хъдърсфийлд рано освободи Хакиб Аделакун, който нямаше визията да избере Иван Тони, като вместо това широкият мъж предприемаше усилие на далечни разстояния, което нямаше силата да тества Марек Родак. Докато Iron показа проблясъци на потенциал в горния край на терена, ограниченото им подаване отзад ги направи по-трудно да въведат своите нападатели в игра.

Елементарна работа на Уотсън

С течение на първото полувреме, полузащитниците Мати Палмър и Ричи Тауел спечелиха повече втори топки, позволявайки на Rotherham да влезе в пресичащи позиции. Качеството на крайния продукт се подобри през последните 15 минути на първото полувреме, тъй като Скънторп разчиташе на отличните спирания на Рори Уотсън от удара с глава на Майкъл Ихиекве и след това на стремежа на Туел да остане на ниво.

Влиянието на Vaulks

Те обаче не бяха наравно на почивката:точно преди това, Точково далечно хвърляне на Волкс намери централния защитник Ричард Ууд, който победи Рори Макардъл във въздуха, за да забие удар с глава. Докато Райън Уилямс и Джо Нюъл се отличаваха в задържането на топката в добри зони за Милър, Устремът на Волкс му позволи да грабне халфовата линия срещу необичайно тихите Райън Йейтс и Фунсо Оджо през второто полувреме. Подходящо беше, Следователно, че е отбелязал клинчовия гол на часа.

Разклащане на системата на Скънторп

Камерън Макгихан от Скънторп оказа решаващо влияние в предишния етап, но пристигането му имаше по-малко желателно въздействие този път. Хакиб Аделакун, Джош Морис премести надясно, но Дуейн Холмс се забави, за да получи съобщението, което трябваше да бъде отляво, така Джош Еманюел имаше място да се движи по дясната страна на Ротъръм. Крайният защитник изтегли топката обратно за Волкс, пристига късно в кутията, да докоснете дома.

Милърс прави Уембли

Ротеръм вече е на един мач от моментното завръщане в Чемпиъншип. Те могат да бъдат намерени на 7/5 с някои букмейкъри за безплатни залози, за да победят впечатляващия отбор на Шрусбъри за 90 минути. След представянето срещу Скънторп, ще си представят своите шансове.