Лийдс Юнайтед 1-1 Астън Вила Шест неща:замени ключът

Янсон оглавява в началото – dailystar.co.uk

Ударът на резервата Анри Лансбъри от второто полувреме отмени удара с глава на Понтус Янсон в първото полувреме, когато Лийдс Юнайтед направи равенство 1-1 с Астън Вила на Еланд Роуд. Ето шест неща от играта.

Изолиран Дейвис

Лийдс игра на преден крак рано, с Калвин Филипс и Роналдо Виейра, които се намесиха в последната трета, на моменти едновременно. Резултатът беше голяма разлика в средата на терена, но Вила не показа амбицията да използва това, с Робърт Снодграс и Алберт Адома много по-близо до собствената си ложа, отколкото на полето на противника. С двамата широки мъже, както и Джош Онома и Конър Хурихейн толкова далеч от Кийнън Дейвис, самотният фронтмен беше натоварен да води контраатаки по индивидуалистичен начин, който може да е по-подходящ за контузения Джонатан Коджия.

Бяга на Екубан

Лийдс изглеждаше опасен, когато Алън Хътън беше хванат твърде далеч и те пробваха топки по левия канал, изолиране на Кристофър Самба срещу бързия Калеб Екубан. Първият път, прибързаното пресичане на последния позволи на впечатляващия Честър да спаси Самба с прочистване от задна стойка, но втория път, Екубан имаше интелигентността да спечели корнер. Пабло Ернандес изпрати прекрасна топка до близката греда и Понтус Янсон стигна до нея преди Самба, минавайки покрай Сам Джонстън.

Притежание на Лийдс

За дълго време, Вила не отговори на попадението. Нежеланието на защитата да натисне през първия час означаваше, че халфовата линия не изглеждаше удобно да пресира топката, нито използването им се подобри. Лийдс контролираше, чакайки търпеливо пропуските да се отворят, докато Самюел Саиз и Ернандес се разменяха умело във вътрешния ляв канал. Въпреки това, техният план за прехвърляне на далечната страна в подчинение означаваше, че те не стреляха, когато се появят възможности и макар че това не изглеждаше значително по това време, събитията от второто полувреме ги накараха да съжаляват, че не се опитаха да убият играта.

Подписи комбинирани

Пет минути след като Лиъм Купър видя удар с глава в офсайд на часа, Стив Брус представи Джак Грилиш и Лансбъри – и двамата оказаха огромно влияние върху състезанието. Вила започна да натиска с повече енергичност, отколкото видяхме през първото полувреме, разкривайки слабостите на Лийдс, които първоначално не са били очевидни. Реферът продължи след забърканото предизвикателство на Янсон в 72-ата минута срещу Тейлър и когато Грилиш вкара хлабавата топка към Лансбъри, бившият полузащитник на Forest отприщи твърдо в долния ляв ъгъл. Тогава Вила се справи добре със заключителните етапи, осигуряване на дял от плячката.

Най-доброто и най-лошото от Лийдс

Лийдс през първото полувреме показа защо са надминал толкова много отбори този сезон и в друг ден, можеха да продължат да доминират в този мач. Фактът, че не го направиха, приканва въпроси към манталитета на екипа. Те изглеждат неудържими в магии, но когато загубят един или два паса и когато опозицията получи насърчение да натисне, инерцията на цялото им представяне може да се разсее. Белите напредват в някои области под ръководството на Томас Кристиансен, но трябва да поддържат увереност по време на периоди на мачове, които не се играят при техните условия.

Най-лошото и най-доброто от Вила

Астън Вила получи резултата, за който дойдоха в Западен Йоркшир и е показателно за тяхната надеждност при Стив Брус, че го постигнаха, без да играят най-добре. Остават въпросителни над стила на футбола, защото за дълги периоди те не изглеждаха като отбор, удобен да атакува. Въпреки това, дълбочината в техния отбор – както е показано от въздействието на Грилиш и Лансбъри – означава, че ако могат да издържат в игрите достатъчно дълго, те ще имат качеството да се възползват, когато настъпи техният момент.