Блекбърн Роувърс 1-1 Астън Вила Шест неща:късно облекчение за Виланс

Каква работа свърши Мога в Ewood Park! – skysports.com

Свободният удар на Конър Хурихане в следствие на контузия означаваше равен мач между Блекбърн Роувърс и Астън Вила правилно завършил при равенство 1-1. Ето нашите шест неща от играта.

Заплахата на Блекбърн

Отборът на Тони Моубрей показа много конкурентно представяне през първото полувреме, в които основната им заплаха идваше от сценарии с мъртва топка. Аксел Туанзебе се почувства принуден да наложи добро спасяване от собствения си вратар, Орян Ниланд, който след това изпита облекчение, когато два удара с глава отзад на Darragh Lenihan отлетяха извън целта. Двамата мъже, осигуряващи тези доставки, бяха централният защитник Чарли Мългрю и атакуващият полузащитник Брадли Дак, така че щеше да е подходящо, ако те се комбинираха за началото, когато последният удар с глава след свободен удар победи Ниланд. Вместо, голът беше съмнително изключен за офсайд.

Небалансирана вила

Джон Макгин се радваше на положително първо полувреме за гостите – за съжаление не спечели дузпа, след като беше изрязан от Ричи Смолууд в наказателното поле. Макгин, като десния Ахмед Елмохамади, е известен със своята способност за преминаване, Джак Грилиш обикновено върши най-добрата си творческа работа на ръба на последната третина, докато Алберт Адома прегръща крайната линия. Проблемът тук обаче беше, че не достатъчно играчи имаха желание да използват техническите способности, които другите имат, като пробият в бокса, за да подкрепят изолиран дебютант, Тами Ейбрахам.

Шансовете на Ейбрахамс

Това се промени след почивката. Отборът на Стив Брус игра с повече убеденост в последната третина; Макгин не само продължи да изглежда ярък, Adomah започна да заплашва повече отвътре и дори видяхме, че Нийл Тейлър показва повече позитивност, отколкото през първото полувреме. Горното означаваше повече подкрепа за Авраам, който се свърза добре с Грилиш. Нападателят форсира спасяване от Дейвид Рая с нисък удар след откъсване, преди да погледне кръста на Елмохамади в страничната мрежа.

Ключовите превключватели на Mogga

Моубрей представи Бен Бреретон, който предложи добро движение нагоре, когато влезе, докато неговият заместник Харисън Рийд комбинира енергия с кадифено докосване. Най-голямата промяна, която шефът направи обаче, беше да премине към трима отзад, като представи Дерик Уилямс. Бившият младеж на Вила използва топката интелигентно, но решаващо, въвеждането му даде допълнителен лиценз за атака на левия бек Amari'i Bell, който спечели корнер в рамките на секунди след смяната. След това роувърите изградиха налягане, което плати в 77-та минута, когато Дани Греъм търпеливо изкопа удара си, който Дак подтикна към дома. За съжаление на Mowbray, още една замяна ще определи резултата...

Хурихане героят

Този блог по-рано постави под въпрос способността на Conor Hourihane наистина да контролира игрите на това ниво. Това, което не може да бъде поставено под въпрос за ирландеца, е способността му да измисля важни голове, които решават мачовете и това отново се докаже. Бившият човек на Барнсли излезе от пейката веднага щом голът на Дак влезе и, когато коприненоногият Грилиш спечели свободен удар от Рийд, халфът изви топката в близката греда. Този еквалайзер беше жизненоважен, не само за Вила, но за вече под натиск Стив Брус, който има смесени отношения с привържениците си и със сигурност се нуждаеше от тази късна отсрочка.

Правилен резултат

Блекбърн може да вземе истинско сърце от изпълнение, в което изглеждаха защитно здрави, отключен само от страхотен свободен удар, и в магиите представляваше реална заплаха занапред. По равно, Вилите бяха добра стойност за тяхната точка; завръщане, което не е катастрофа, като се имат предвид други резултати в шампионата. Има обаче огромен натиск върху тях да пуснат предизвикателство за промоция и серия от пет мача без победа просто трябва да бъде прекратена срещу Ротеръм във вторник вечерта, докато Блекбърн продължава да се радва на безпроблемно завръщане във второто ниво.