Уолсол 1-2 Ротъръм Юнайтед Шест неща:заслужена победа

Дейвид Бол отбеляза победителя – blackpoolgazette.co.uk

Победителят на Дейвид Бол във второто полувреме даде на Ротеръм Юнайтед победа с 2-1 срещу Уолсол, след като Джо Едуардс отмени откриването на Семи Аджайи в първата минута за гостите. Ето шест неща за заслужена победа за Милър.

Доминиращо начало

Това беше единно изпълнение от хората на Пол Уорн, но естеството на тяхната победа не беше толкова доминиращо, колкото загатнаха първите 10 минути. Те имаха осем играчи, които натискаха в противниковата половина в рамките на 30 секунди след началния удар и въпреки че Едуардс блокира усилията на Бол, нападателят пресече няколко минути по-късно, за да може Аджай да се прибере. Уолсал не можа да се справи с високоинтензивния им старт и вместо да изгради играта с известно внимание, те хвърлиха обнадеждени топки напред под натиск в жалката надежда, че Daniel Agyei ще победи Ajayi и Will Vaulks без подкрепа.

От нищо…

Люк Лийхи прекара голяма част от първото полувреме в капан в третата на защитата, но стана очевидно в 12-та минута талантите му лежаха по-нагоре на терена. Левият бек, избран от възвишена топка от десния бек Ники Девлин, наряза на десния си крак, за да премине към задния стълб за Едуард, който използва главата си, за да насочи топката в далечния ъгъл. Този гол предизвика единствената магия на Уолсол за натиск през първото полувреме, по време на който Едуардс удари топката право в Марек Родак след прекъсването на Зели Исмаил.

Саджари твърде дълбоки

Този блог е защитавал Джон Уитни в миналото, но по този повод, единственият играч, който отговаряше на защитната му стратегия, беше Адам Чембърс. 37-годишният футболист се справи добре с прикритието и понякога спасява централните защитници Кори Робъртс и Джон Гътри, но нямаше достатъчно крака, за да се изкачи по-нагоре по терена. Едуардс, Leahy и Erhun Oztumer показаха проблясъци на това, което могат да направят в напреднали зони през първото полувреме – дори последният да е трябвало да се справи по-добре с шанса си в 40-ата минута – но изглежда не им беше предоставена свободата да продължат напред. Ротеръм показа по-голямо намерение с удара от свободен удар под тесен ъгъл на Антъни Форд и Лий Фреклингтън претърпя удар с воле.

Уолсол се разклаща (не се разбърква) от Мур

Гостуващият нападател Джери Йейтс беше обикновено енергичен през първото полувреме, но не осигури голяма заплаха за гол и беше заменен на интервала от Кийфър Мур, който намери страничната мрежа с извисяващ се далечен стълб след доставката на Райън Уилямс. Влиятелният Мур все пак имаше пръст в победата в 58-ата минута, кимвайки надолу по кръста на Джош Еманюел, за да го стисне Бол пред маркера му и да се свърже с дома.

Шансът на Джаксън

Симеон Джаксън замени Агией и окупира централните защитници на гостите – сега Ричард Ууд и Аджайи – но можеше да стреля в ръцете на Родак само от близко разстояние след добра работа на Исмаил. Широкият мъж осигури рядък момент на качество от домакините, който се изкачи по-нагоре на терена в последните етапи, но поласкан да измами в последната третина, докато опонентите им се вкопават. Облеклото на Южен Йоркшир можеше да направи играта безопасна, когато Уилямс прескочи вътре Робъртс, за да ужили дланите на Марк Гилеспи, но точките останаха в банката.

Кредит на Warne

Този блог беше повече от скептичен към решението на Ротеръм Юнайтед да застане до мениджъра Пол Уорн през лятото, но досега, тяхната лоялност е потвърдена. Беше ясно, че бившият фитнес треньор, започва първия си пълен сезон в управлението, има подкрепата на феновете. Моралът около клуба видимо се подобри и победата им в Черната страна им оставя две точки от местата за плейофите. Междувременно Уитни и Уолсол, може скоро да започне да им гледа през раменете.