Рочдейл 2-0 Питърбъро Юнайтед Six Things:Hill’s happy 500

Щастлив ден за Хили – manchestereveningnews.co.uk

В 500-ия мач на Кийт Хил, отговарящ за Рочдейл, неговият отбор заслужено победи Питърбъро Юнайтед с 2:0 в събота следобед благодарение на голове на Калвин Андрю и Калъм Кемпс. Ето шест неща от играта.

Малцина ранни шансове

Първият половин час беше равен с шансове за превъзходство. Рочдейл имаше териториалните предимства поради безкористната игра на Калвин Андрю и Джордан Слю, който замени ранения Мат Доун в началото. Често им се налагаше да чакат крайните защитници Джо Рафърти и Джо Бъни, за да осигурят темп, с първото преминаване за второто, който не можа да осъществи правилния контакт с усилията си в заден пост в 12 минути.

Разединени Питърбъроу

Атакуващите бягания на Бъни обаче означаваха, че понякога е бил хванат извън позиция, позволявайки на Пош да пробие отдясно през Мадисън. Крилото беше мощен бегач, уверен с двата крака, но не успя да центрира правилно, дори ако той наложи спиране на 25-та минута от Джош Лилис, докато опитите за комбинирана игра между Дани Лойд и Джак Мариот бяха малко разединени.

Ключ за първи гол

След центриране отдясно, Андрю направи страхотно първо докосване, преди да удари топката в далечния ъгъл в 33-та минута. Домакините придобиха увереност от това, с Andrew и Slew, които спечелиха няколко свободни удара в добри зони, един от които беше изстрелян от Калъм Кемпс само четири минути след откриването.

Солиден втори период

Второто полувреме беше отлична демонстрация в защита от страна на домакините. Докато защитниците продължаваха да се движат напред в точните моменти, Оливър Ратбоун покри великолепно широките площи във впечатляващ, груб дисплей от халфа. Рочдейл имаше няколко откъсвания през Camps, които можеха да направят повече с малко повече хладнокръвие в последната третина и по-добро завършване от Ian Henderson, който имаше избор на шансовете.

Изискани личности

Питърбъро бяха обединени по име, но не и по природа, с липса на сплотеност на терена, особено в последната трета. Лео Да Силва Лопес направи няколко ярки пробега вдясно и намери заместника на полувремето Рики Милър на близката греда, но усилията му нямаха силата да смущават Джош Лилис. Милър, който стреля от нереалистични позиции, имаше усещането за нападател, който играеше сам на моменти, което означава, че в отсъствието на Джуниър Мориас, Питърбъро все още се нуждае от фокусна точка за техните атаки.