Бърнли 2-1 Евертън Шест неща:Кларетите впечатляват

Ууд кимва на победителя – telegraph.co.uk

Головете през второто полувреме на Ашли Барнс и Крис Ууд показаха, че Бърнли заслужено завърши дубъл в лигата над Евертън, който беше ударил първи чрез Дженк Тосун. Ето шест неща от играта.

Ранният натиск на Бърнли

Отборът на Шон Дайч игра добър футбол в ранните етапи, като Аарон Ленън и Матю Лоутън комбинираха добре по десния фланг, където създадоха проблеми на Куко Мартина. При едно пасиране в 17-та минута топката падна към Джак Корк, който наряза усилие над лентата. Майкъл Кийн, завръщайки се в Turf Moor за първи път, беше виновен за две меки удари с глава, паднали на Йохан Берг Гудмундсон, който два пъти беше отказан от блокажи от Шеймъс Коулман.

Първият полуразрез на Евертън

Докато Бърнли атакуваше през най-дългите периоди на първото полувреме, Скъпо сглобената атака на Евертън им помогна да превърнат своите по-положителни моменти в ясни шансове. Gylfi Sigurdsson показа бързи крака в наказателното поле, преди да създаде шанс за обратна греда на Theo Walcott, който стреля извън целта след объркване с Том Дейвис. Уолкът обаче създаде отвара, когато избяга от вниманието на Гудмундсон, когато Коулман щракна върху своя кръст, за да Дженк Тосун да се отправи към дома. Toffees продължиха да представляват заплаха на почивката и когато Джеймс Тарковски не успя да овладее обратния пас на Тосун, Уолкът удари право в Ник Поуп от тесен ъгъл.

Въздействието на дървото

В последните етапи на първото полувреме, Подаването на Бърнли може би стана леко остаряло - поне след като Джордан Пикфорд направи силно спасяване в 29-та минута, за да откаже Джеф Хендрик. Последният беше позициониран по-близо до Корк и Ашли Уестууд, отколкото Барнс, който несправедливо беше помолен да доминира над четирима защитници, по този начин ограничава потенциала за качествени ранни топки. Това се промени в началото на второто полувреме, когато естественият нападател Ууд замени Хендрик и Пикфорд незабавно беше принуден да спре добре от Ленън и Бен Мий. Позицията на вратаря обаче може да бъде поставена под въпрос за привидно неизбежното изравняване:неуморният Барнс отново изпревари Кийн, за да получи впечатляващия пас на Лоутън, стрелба вътре в близкия пост.

Още един лош ден за Уилямс

Ашли Уилямс изглеждаше подозрително през целия следобед и на 80 минути, той реши да остане в свободна зона, вместо да маркира своя човек Ууд, който беше по-близо до целта. Небрежното вземане на решения на уелсеца беше наказано, когато Ууд победи Кийн към топката, за да кимне отблизо. Лошата игра на Уилямс се усложни на 85 минути, когато беше изгонен за хвърляне на ръка в лицето на Барнс, намалявайки и без това малките шансове на неговата страна да спаси точка.

Недоволни евертонци

Освиркванията от гостите завършват на пълен работен ден и силните възгледи, изразени към Сам Алърдайс и играчите, нямаха нищо общо със заплахата от изпадане. Евертън остава девети и седем точки над зоната на отпадане преди началните срещи в събота - ако падането беше единствената грижа, феновете биха били много доволни от резултатите. По-важният въпрос е, че когато The Toffees играят далеч от дома под „Big Sam“, те показват на опонентите си твърде много уважение, въпреки че притежават, на хартия, отбор с високо качество. Роналд Куман загуби работата си отчасти, защото не прегърна истински клуба, все пак разделението при Алърдайс е вероятно дори по-голямо.

Бърнли постави рекорди

Преди началото, Кларетите се сблъскаха с два нежелани рекорда. Те бяха без победа в 12 и не бяха идвали отзад, за да спечелят мач от първенството от май 2010 г., когато вече бяха изпаднали:Джак Корк отбеляза при победа с 4-2 над Тотнъм. Халфът участва осем години по-късно, когато Бърнли сложи край на двата записа, заслужено достигна границата от 40 точки с девет мача до резерва. Въпросът сега е колко добър може да бъде сезонът им:изненадващо завършване в топ осем сега изглежда добре в тяхната ръка.